Podprsenka?  Život bez nej bude lepší!

Podprsenka? Život bez nej bude lepší!

Prečo? Presne pre toto!

Na Slovensku je mnoho žien, ktoré pravidelne siahnu po “konzervatívnom” štýle obliekania. Nijaké novinky, experimentovanie s už zabehnutými vecami, žiadne oživenie outfitu. Strach z módneho trapasu či nepohodlnosti sprevádza každú ženu, no pokiaľ sa chcete cítiť sebavedomá, slobodná a uvoľnená, mali by ste na chvíľu skúsiť zmenu. Čo tak začať niečim nenápadným, ako napríklad nechať doma podprsenku? Sú chvíle, keď si ju obliecť nechcete, lebo by vám pokazila outfit. Šaty na ramienka alebo bez ramienok  v kombinácii s podprsenkou to nie je šťastná voľba. A o priesvitných ramienkach radšej pomlčíme… 

Väčšina žien, ktoré preferujú nenosenie podprsenky sa cíti presne tak – sebavedomá, uvoľnená, slobodná. Nič ju netlačí, neomína, nesťahuje.  Po tomto “bezpodprsenkovom” štýle sa obzerajú hlavne celebrity, ktoré chcú ukázať svoje prednosti pred novinármi a fotografmi a zvýšiť tým záujem médií o svoju osobu, ale tiež aj mladé dievčatá, ktoré sa riadia svojim vlastným štýlom.

Podprsenka

Aké výhody prináša život bez podprsenky?

Pohodlie

Nemusíte kontrolovať, či vám pod tielkom nepadá ramienko, nič vás nebude tlačiť, škriabať, sťahovať ani znervózňovať.

Šetrí čas aj peniaze

Každé ráno vziať zo skrine, obliecť, zapnúť, narovnať ramienka. Večer rozopnúť, vyzliecť, odložiť. V obchode stáť pred nekonečnými regálmi a stojami so stovkami modelov, farieb a veľkostí podprseniek. Raz za čas sa treba so starou podprsenkou rozlúčiť, a privítať v skrini novú. Prečo tieto starosti nevypustiť zo života ?

Zdravie

Ženy, ktoré fungujú bez  podprsenky, majú lepšie a pevnejšie prsia aj vo vyššom veku. Dôvod? Nič ich k sebe netlačí, sú voľné a v prirodzenej polohe. Takýto štýl tiež znižuje riziko vzniku rakoviny prsníka, pretože sú voľné a majú dostatok miesta a voľnosti. Tiež si dávajte pozor na to, akú kupujete. Je podprsenka bavlnená alebo syntetická? Práve tie syntetické  dokážu narobiť poriadnu šarapatu. Okrem toho, že môžu spôsobiť alergie či podráždenia kože môžu obsahovať aj karcinogénne látky.

Bez bolesti

Niektoré ženy nevedia správne odhadnúť veľkosť podprsenky, a tak sa ľahko stane, že ich bolí chrbát, prsia a necítia sa pohodlne. Toto je veľmi zlé hlavne vtedy, keď nosia podprsenku v podstate stále, a telo si od týchto bolestí nemá kedy odvyknúť. Niektoré ženy dokonca riskujú tým, že si ju nechávajú oblečenú aj v noci!

 

Zdroj: wanda.atlas.sk   Foto: pixabay.com