Patra Bene a jej DIY jarné dekorácie. Inšpiruj sa aj ty!

Patra Bene a jej DIY jarné dekorácie. Inšpiruj sa aj ty!

Jar je tu čo nevidieť!

Už je skoro tu! 20.3.2016 zaklope na dvere a ohlási sa príjemným hlasom, ktorý budú sprevádzať vtáčiky, jemný vánok, hlas zvieracích mláďat. Všade vôkol nás budú kvitnúť stromy, rieky sa konečne naplno rozprúdia, a tak oživia nádherné obdobie. Už o chvíľu príde jar. Po sivej a studenej zime konečne prichádza čas, aby sme oživili svoj život pestrými farbami. Šatník, dekorácie, interiér domu, ale aj školské potreby vrelo privítajú živé farby.

Kvety

Izbu a interiér domu dokonale skrášlia kvety a rastliny v kvetináčoch. Najlepšie je, keď kvetináč nie je čierny ani hnedý, ale úplne najlepšie by bolo, keby ste použili červený, modrý, zelený alebo oranžový… Pokiaľ ste kreatívna duša, nemusíte investovať do kúpy kvetináčov, ale do ich premeny, a aj z obyčajného nevýrazného kvetináča vytvoriť krásny, za ktorým sa vždy radi obzriete.

Šatník

Na jar môžte tmavé smutné veci odložiť a začať nosiť veselé, voľné a  svieže farby a svetlé odtiene. Budete vyzerať sviežo, mlado, oddýchnuto a budete sršať pozitívnou energiou. Uvidíte, hneď sa začnete cítiť lepšie a ľahšie.

Patra

Dekorácie interiéru

Pokiaľ vaša domácnosť ešte stále prejavuje známky Vianoc (ale ja pevne verím, že vo februári už hádam nie…) či zimy, odporúčali by sme vymeniť ich za vázy s kvetmi, dekoračnými tabuľkami s motivačnými citátmi, obrázkami, ktoré oživia priestor, alebo už pomaly začať dekorovať niektoré miesta veľkonočnou tématikou.

Hey! A čo škola?

Školu sme si nechali až ako poslednú 🙂 . Učebnice, zošity, peračník alebo obaly na nejaké papiere či poznámky si tiež zaslúžia pozornosť (aspoň minimum). Tetovačka, nálepka alebo pestrofarebný obal nič nepokazí a pri nudnej hodine alebo zlom dni dokáže práve takáto nezvyčajne pekná vec potešiť a prebrať 🙂

Viac DIY dekorácií a inšpirácií nájdeš vo videu, ktoré si pripravila Patra Bene.

Jar prichádza

Zdroj: youtube.com