Sieťované, potetované, ombré. Pančuchy sa už nemusia deliť len na telové a čierne

Sieťované, potetované, ombré. Pančuchy sa už nemusia deliť len na telové a čierne

Nosíme ich celý rok. Hodia sa k šatám i k sukni a v zime nimi nepohrdneme ani pod džínsami. Reč je o pančuškách, ktoré nájdete na trhu s oblečením neskutočné množstvo. Nielenže sú všade a rýchlo dostupné, dajú sa skombinovať prakticky s čímkoľvek. Je iba na vás, aký outfit si zvolíte. 

Ak na pančušky nedáte dopustiť a najradšej by ste ich nosili každý deň bez ohľadu na to, aké je práve počasie, čítajte ďalej. Ukážeme vám, kde môžete kúpiť tie najoriginálnejšie, najštýlovejšie a najnezvyčajnejšie. Nech sa páči.

1. Zdobené sieťované pančušky

Ruku na srdce, milé dámy, nechceli ste sa niekedy cítiť ako Malá morská panna, víla alebo iba jednoducho rozkvitnúť? Ak si stále myslíte, že všetko sú to viac než nereálne predstavy, ukážeme vám, že sa mýlite. Lirika Matoshi, umelkyňa žijúca v New Yorku, by vám vedela povedať svoje. Vyrába totiž módne kúsky určené výlučne na nohy – zdobené sieťované pančušky. Ich poznávacím znamením je, že sú ručne robené, čím vám vedia zaručiť, že každý jeden kus je originál.

Umelkyňa volí k výrobe pančušiek svojský prístup – prišíva na ne čipky, ktoré pôsobia dramaticky a zvodne. Inokedy sa nechá unášať svojou predstavivosťou a na pančušky prišije mnoho flitrov, perličiek, korálok, drobných trblietajúcich sa kamienkov či iných komponentov v podobe hviezdičiek, srdiečok, morských príšeriek alebo farebné kvetinky, mašličky a štrasové kamienky určené pre romantické duše.

Ich výber závisí od vašej momentálnej nálady. Všetky sú však také krásne, že si ich nebudete chcieť vyzliecť.

Pančušky sa výborne hodia aj k spoločenským šatám. Zdroj: etsy.com/Lirika Matoshi
Po stopách víly Amálky. Zdroj: etsy.com/Lirika Matoshi
Nikto vás v nich neprehliadne! Zdroj: etsy.com/Lirika Matoshi

2. Pančušky, vďaka ktorým budú vaše nohy vyzerať ako potetované

Rozmýšľali ste, že by ste sa dali potetovať, ale bojíte sa bolesti? Potom bola séria potetovaných pančušiek vytvorená presne pre vás. Nájdete ich na stránke Etsy, pričom vyberať si môžete z originálnych vzorov v rôznych farbách.

Nemusíte sa báť, že by ste nenašli tie „svoje” – ak ste romantičky, rockerky, milovníčky vintage štýlu, 80. rokov, minimalizmu, vyžívate sa v 3D animáciách, obľubujete geometrické vzory či zvieracie motívy a rady sa z času na čas stanete neodolateľnou, potom sú tieto pančušky určené presne pre vás.

Jediné, s čím budete mať problém, je to, že vyzerajú mimoriadne realisticky, takže zvedavým pohľadom a otázkam typu „dala si sa potetovať?” sa s určitosťou nevyhnete. Budete dlho vysvetľovať, že za všetko môžu iba tieto neobyčajné pančušky. Vyjdite z ulity šera tejto zimy a vyskúšajte pančušky, ktoré vám dodajú sebavedomie. Kto povedal, že pančušky musia byť v zime nudné?  

Návšteva z iného sveta? Zdroj: etsy.com/tatoosocks
Zvodná, sexi a ženská. Taká budete v týchto pančuškách. Zdroj: etsy.com/tatoosocks
Minimalistické „tetovanie”. Chceli by ste také? Zdroj: etsy.com/tatoosocks

3. Ombré pančušky

Sedieť doma v teplučku pri šálke teplého čaju a ohrievať sa pri krbe je zárukou pohodových zimných večerov. Lenže nie vždy to je také jednoduché. Cez deň musíme fungovať tak, ako sa od nás, žien, očakáva. Treba prichystať raňajky, navariť, oprať, ožehliť, upratať a nakúpiť. Občas sa cítime ako stroje, ktorým sa čoskoro vybijú baterky.

Premýšľate, ako si nudné dni plné stereotypu a stresu spríjemniť? A čo tak skúsiť veselé ombré pančušky? Vyrába ich Tiffany Ju, pochádzajúca zo Seattlu, ktorej sa život zdal natoľko nudný, že sa ho rozhodla zafarbiť (a to doslova). Jej ručne vyrobené pančušky, ktoré predáva v obchodíku na Etsy, sú plné života a radosti, a to ich ešte nemáte ani na nohách.

Tón v tóne. Výborná kombinácia, ktorá zaujme a osvieži. Zdroj: etsy.com/Tiffany Ju
Jednofarebná sukňa a farebné ombré pančušky sú pre vás ako stvorené. Zdroj: etsy.com/Tiffany Ju
Nebojte sa farieb, vaše nohy sa vám za to poďakujú. Zdroj: etsy.com/Tiffany Ju

Zdroj: etsy.com/Lirika Matoshietsy.com/tatoosocksetsy.com/Tiffany Ju

Titulná fotografia: instagram.com/samodržky