Oslík ako domáce zvieratko? 17-ročná Payton zachránila malému oslíkovi život, dnes je z neho rozkošné stvorenie, ktoré miluje každý

Oslík ako domáce zvieratko? 17-ročná Payton zachránila malému oslíkovi život, dnes je z neho rozkošné stvorenie, ktoré miluje každý

Študentka Payton Dankworthová z Ballingeru v Texase sa stala mamou už v 17. Na tom by nebolo nič zvláštne, keby jej synom nebol malý oslík menom Jack.

Všetko sa to začalo, keď jej priateľ náhodou počas jazdy na koni zbadal malé zvieratko. Keďže sa v jeho okolí nenachádzalo nič, čo by naznačovalo, že tam nie je samo, zobral ho so sebou. Blížila sa totiž noc a malý oslík by ju zrejme neprežil.

Ak by sa nestal obeťou iných zvierat, čoskoro by zomrel od hladu alebo z dôsledku podchladenia. Domnienky boli také, že ho pravdepodobne neprijala jeho mama. Jack bol odkázaný iba na seba, čo bolo však vzhľadom na jeho nie veľmi dobrý zdravotný stav mimoriadne náročné. 

Zavolal Payton a spýtal sa jej, či by sa ho nepokúsila zachrániť, bol podvýživený a slabý. Keď ho dievčina prvý raz uvidela, zhrozila sa a hneď pomyslel na najhoršie. Síce bola prvá noc najťažšia, keďže nik nevedel, či sa dožije rána, nevzdávala sa. Ako to dopadlo? Oslík Jack prežil prvú noc, druhú, tretiu, štvrtú…, z čoho sa tešili nielen rodičia Payton, ale aj okolie.

Oslík si zvykol veľmi rýchlo

Postupne ho mladá mama naučila piť z fľašky a netrvalo dlho a toto milé zvieratko sa stalo miláčikom celej rodiny. „Jack obľubuje hru s našimi psami, miluje jazdu autom, rád spí a keď sa zobudí, hneď si pýta jesť. Kŕmim ho každé dve hodiny, kúpem ho a zaspávam s ním. Starám sa o neho ako o dieťa,” priznala 17-ročná Payton.

View this post on Instagram

I love napping with my mom and Poinsey after a good bottle!

A post shared by Jack Austin (@thelifeofjackkkk) on

Hoci Payton nežije s rodinou na farme, ale v rodinnom dome v meste, majú okolo seba mnoho zvierat (psov, hydinu, ovce), s ktorými sa malý Jack rád hráva. Kým je Payton v škole, Jack je doma sám. Nie je to však na dlhú dobu. „Idem ho pozrieť vždy cez obedňajšiu prestávku, dám mu najesť a zoberiem ho von. Zväčša behá s našimi psami a šantí s nimi,” povedala Payton.

View this post on Instagram

my moms hugs are my favorite

A post shared by Jack Austin (@thelifeofjackkkk) on

Dodala: „Je zábavné sledovať, ako chce napodobniť psy a tiež brať do pysku hračky. Nemá však zuby a tak mu to nejde.” Pre portál boredpanda.com ďalej prezdradila, že Jack je šťastný, keď má okolo seba veľa ľudí a rôznych zvierat, s ktorými sa môže hrať. Teší sa z každej hračky, záujmu, z čohokoľvek, čo sa mu podarí. Bolo dojemné sledovať, ako sa z malého, bezbranného zvieratka stal bojovník, ktorý chce žiť a každému robiť radosť.

Brali by ste tiež takého veselého oslíka k sebe domov?

View this post on Instagram

I love to run and play!

A post shared by Jack Austin (@thelifeofjackkkk) on

Zdroj: boredpanda.com, instagram.com/Jack Austin