Raper Opak predstavuje nový videoklip, prenesie nás do 90-tych rokov

Raper Opak predstavuje nový videoklip, prenesie nás do 90-tych rokov

Čo by ste odkázali svojmu mladému ja? Opak to prezrádza vo svojom novom videoklipe “Píšem ti”.

Známy slovenský raper Opak predstavuje verejnosti nový videoklip. Ten je akousi retrospektívou Opakovho života, v ktorej mladý 18-ročný chlapec píše svojmu staršiemu ja a následne mu Opak na dôchodku odpovedá. Túto konverzáciu vedú cez text skladby, ktorú si napísal a produkoval sám.

Na scénu sa tak vracia zrelší a skúsenejší, dnes už trojnásobný otec, raper s nadhľadom.

Skladba “Píšem ti” nás prenesie do 90-tych rokov a zrazu sa ocitáme vo svete mladého chlapca v jeho detskej izbe, kde píše list svojmu staršiemu alter egu. “Povedz, či si stále Opak, ten chalan od Ovsišťa a kde je Tvoja stopa? Dneska mám sedemnásť. Tagujem po stenách, hrá mi len walkman, rap, opera,” znie úryvok z piesne, ktorý presne vystihuje atmosféru danej doby a opisuje, čo vtedy tvorilo svet mladého Opaka.

Tvorili za pochodu

Videoklip sa natáčal dva dni – jeden deň v auguste a druhý v sychravom novembri v Bratislave, a to na miestach, kde Opak začínal ako mladý graffiti sprejer.

Natáčať v Bratislave počas pracovného dňa potrápilo štáb, ktorý veľkú časť dňa strávil v aute v bratislavských zápchach. Nič to však neubralo na kreatívnej a uvoľnenej atmosfére, ktorá sa niesla celým natáčaním. “Množstvo vecí sa tvorilo za pochodu. Mám rád také uletené projekty, kde je voľnosť,” zhodnotil spoluprácu režisér klipu Martin Hudák.

Celá skladba znamenala pre Opaka veľkú retrospektívu a hlboké zamyslenie. Keď tvoril text, vymýšľal videoklip alebo keď si v obchode skúšal oblek na vytvorenie staršieho imidžu, neustále premýšľal, čo by mu reálne odkázalo jeho mladšie ja.

V klipe som chcel zachytiť dobu, ktorá bola pre nás alfa a omega, kedy sme bezstarostne trávili svoj čas vonku a okrem školy a neskôr práce sme sa venovali naplno svojim záľubám. Dobu, kedy som v detskej izbe napísal ´BRA – TI – SLA – VA , neni ako víno, neni ako káva´. Dnes už zľudovelú vetu. A toto všetko sa stretáva s fikciou budúcnosti. Je to akási cesta v čase a bilancia dvoch postáv, ktoré sú vlastne jednou osobnosťou,” opisuje Opak.

Autor textu: Alexandra Punová / House of Ukulele

Avatar

Autor:

Editor magazínu Klocher – vyštudoval masmediálnu komunikáciu na Univerzite sv. Cyrila a Metoda v Trnave. Je občasným fotografom a kameramanom. Píše o filme a uskutočňuje rozhovory na celospoločenské témy. Za rozhovor „Moderátor Václav Moravec: Nenávidíme cudzincov, ale vládnu nám Slovák a Polojaponec“ bol ako spoluautor nominovaný na Novinársku cenu 2018 a na Cenu nadácie otvorenej spoločnosti.