Z autobiografie M. Obamovej Becoming sa predalo už 10 miliónov kusov, nevyhla sa v nej kritike Donalda Trumpa

Z autobiografie M. Obamovej Becoming sa predalo už 10 miliónov kusov, nevyhla sa v nej kritike Donalda Trumpa

Autobiografická kniha bývalej prvej dámy USA Michelle Obamovej (54), ktorá nesie názov Becoming, zažíva mimoriadny úspech. Predalo sa jej viac ako 10 miliónov kusov. 

Kniha vyšla 13. novembra 2018, na trhu nie je ani pol roka.

„Veríme, že sa tieto memoáre môžu stať najúspešnejšou publikáciou svojho druhu na svete,” vyhlásil Thomas Rabe, šéf nemeckého vydavateľstva Bertelsman, ktoré cituje britská BBC.

Vydavateľstvo Bertelsman zaplatilo 60 miliónov dolárov (53 miliónov eur) za práva na Obamovej knihu Becoming. V sume je zahrnutá aj pripravovaná autobiografia jej manžela a bývalého prezidenta Baracka Obamu.

Bývalá prvá dáma v knihe opisuje svoje detstvo, prácu aj čas strávený v Bielom dome. Nevyhla sa ani kritike súčasného prezidenta Donalda Trumpa. 

Avatar

Autor:

Editor magazínu Klocher – vyštudoval masmediálnu komunikáciu na Univerzite sv. Cyrila a Metoda v Trnave. Je občasným fotografom a kameramanom. Píše o filme a uskutočňuje rozhovory na celospoločenské témy. Za rozhovor „Moderátor Václav Moravec: Nenávidíme cudzincov, ale vládnu nám Slovák a Polojaponec“ bol ako spoluautor nominovaný na Novinársku cenu 2018 a na Cenu nadácie otvorenej spoločnosti.