O týchto 15 miestach veľa turistov nevie a robí chybu. Sú nádherné!

O týchto 15 miestach veľa turistov nevie a robí chybu. Sú nádherné!

Na svete existuje mnoho krásnych destinácií, ktoré by ste zaručene mali navštíviť. Výnimkou nie sú ani tieto, avšak, zaujímavosťou je, že o nich málokto vie aj napriek tomu, že v sebe skrývajú obrovské bohatstvo.

Poďte sa s nami spoločne pozrieť, o ktorých destináciách je reč.

Obec Popeye, Malte

Natáčanie muzikálu Popeye v roku 1980 ovplyvnilo aj túto obec na Malte. Nachádzajú sa tu totiž ešte stále niektoré domy, ktoré sú zdobené rovnakým spôsobom, ako tomu bolo pri natáčaní filmu. Okrem toho je toto miesto vyhľadávane pre pokoj a nádherný výhľad do mora.

popeye-village

Setenil de las Bodegas, Španielsko

Španielsko mestečko Setenil de las Bodegas je umiestnené v skale už 8 stáročí a právom ho miestni obyvatelia nazývajú “mesto pod kameňmi”. V prípade návštevy tohto okúzľujúceho mesta budete mať pocit, že ste malý ako mravec v porovnaní s vysokými horninami.

setenil-de-las-bodegas

Jaskyňa Saint Marcel d´Ardeche, Francúzsko

Jaskyňa Saint Marcel d´Ardeche sa nachádza v regióne Rhône vo francúzskych Alpách. Bola objavená v roku 1836 francúzskym lovcom a ide o nádhernú jaskyňu s krištáľovo čistou vodou a farebnými kameňmi.

the-cave-of-saint-marcel-dardeche

Darvaza kráter, Turkménsko

Tento obrovský kráter pripomínajúci “dvere do pekla” má asi 60 metrov v priemere a do hĺbky 20. Ide o náhodnú jaskyňu so zásobami zemného plynu, ktorú objavili geológovia. Keďže chceli zamedziť škodlivým účinkom plynu na ľudí, rozhodli sa plyn spáliť. Oheň mal horieť niekoľko dní, avšak, horí už 45 rokov.

the-door-to-hell

Národný park Lencois Maranhenses, Brazília

Fascinujúci pohľad poskytuje Národný park Lencois Maranhenses na pobreží Atlantického oceánu v severovýchode Brazílie. Každý rok sa tam totiž po obdobiach dažďov objavia tyrkysové lagúny. Najlepší čas na návštevu je od júla do septembra, pretože práve vtedy dosiahnu lagúny svoju plnú krásu.

the-lencois-maranhenses-national-park

Mramorová jaskyňa, Čile

Na polostrove General Carrera v Čile sa nachádzajú tieto úžasné mramorové jaskyne. Ide o úchvatné dielo, ktoré bolo starostlivo a trpezlivo vytvorené vodou po tisíce rokov.

the-marble-caves

Štrbina Silfra, Island

V národnom parku Thingvellir v Islande sa nachádza táto trhlina pod názvom Silfra. Ide o obľúbené miesto potápačov a dobrodruhov, na ktorom môžu vidieť vďaka čistej vode aj cez 300 metrov.

the-silfra-fissure

Zdroj: brightside.me

0
0

Vyjadri svoj názor

Pages ( 2 of 2 ): « Previous1 2
Google+ Linkedin

Written By :

"Rozdávaj úsmev, niet človeka, čo by na neho nebol odkázaný..." :)

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

*

*

*