O týchto 15 miestach veľa turistov nevie a robí chybu. Sú nádherné!

O týchto 15 miestach veľa turistov nevie a robí chybu. Sú nádherné!

Na svete existuje mnoho krásnych destinácií, ktoré by ste zaručene mali navštíviť. Výnimkou nie sú ani tieto, avšak, zaujímavosťou je, že o nich málokto vie aj napriek tomu, že v sebe skrývajú obrovské bohatstvo.

Poďte sa s nami spoločne pozrieť, o ktorých destináciách je reč.

Blagaj, Bosna a Hercegovina

Blagaj je malá dedina, ktorá je umiestnená medzi malými vodopádmi. Je obklopená azúrovými vodami a jej domy sú umiestnené pod strmými skalami. Jednoducho raj na zemi.

blagaj

Červená pôda Dongchuan, Čína

Veľká koncentrácia minerálov a fosílií spôsobila hnedočervený vzhľad tejto krajiny. Ide o hornaté údolie na juhozápade Kunming, ktoré nie je vzhľadom na odľahlosť verejnej infraštruktúry na turistickej mape Číny. Zaujímavosťou je, že bolo objavené až niekedy okolo 1990.

dongchuan-red-soil

Ostrov Flores, Portugalsko

Na zozname svetového dedičstva UNESCO sa nachádza tento portugalský ostrov. Na jeho území sa nachádza národný park s jedinečnou flórou a faunou. Nájdete tam horúce prírodné pramene, lagúny, útulné dediny, jazerá, sopky a svetoznáme jaskyne.

flores-island

Pláž Hidden, Ostrovy Marieta v Mexiku

Nádhernú pláž, ktorá je stratená v hblinách ostrova, nájdete v Mexiku. Práve tam sa totiž nachádza pláž Hidden, ktorá je významná svojou čistou vodou a širokou škálou vtákov. Na toto nádherné miesto sa môžete dostať iba plavbou loďou.

hidden-beach

Huacachina, Peru

Aj Peru sa môže pochváliť nádhernou oázou, ktorá sa nachádza asi 5 hodín od hlavného mesta Peru. Jej vzhľad je v porovnaní so suchou púšťou, ktorá obklopuje túto oázu, naozaj okúzľujúci a fascinujúci. Len pre zaujímavosť dodávame, že v Huacachina žije asi 200 ľudí.

huacachina

Isola Bella, Taliansko

Jedným z najkrajších ostrovov na svete je bezpochyby taliansky ostrov Isola Bella. Vidieť na ňom môžete veľkolepý Borromeo palác a viacúrovňové kvitnúce záhrady s jaskyňou, mnoho terás a fontán. Vyhľadávanými sú aj biele pávy.

isola-bella

Jazero Hillier, Austrália

Toto nádherné jazero sa nachádza na juhozápade Austrálie a dostanete sa k nemu iba lietadlom. Jazero Hillier bolo objavené v roku 1802 a jeho zaujímavosťou je, že ostáva po celý rok ružové. Nikto však nevie prečo…

lake-hillier

Las Lajas Sanctuary, Kolumbia

V rokline na hranici medzi Kolumbiou a Ekvádorom nájdete toto krásne miesto nazývané Las Lajas Sanctuary. Táto neo-gotická stavba a jej interiéry sú proste skvostom. Kostol sa týči do výšky 45 metrov na hladinou rieky medzi skalami a vodopádmi. Nádhera, však?

las-lajas-sanctuary

Pokračovanie na ďalšej strane

Avatar

Autor:

Volám sa Lenka a pre web klocher.sk píšem od jeho začiatku, takže som akýsi "inventár" tejto stránky. :D Moje články sú zamerané najmä na témy žena, láska, rodina a deti, ale rada píšem aj články ohľadom rôznych testov, hlavolamov či vtipných videách. Medzi moje záľuby patrí šport, relax a trávenie času s blízkymi a priateľmi. Aktuálne začínam žiť novú životnú etapu a pripravujem sa na jednu z najväčších výziev - materstvo, tak držte palce, aby sme to s manželom zvládli :)