Nosíte správny strih plaviek k svojmu typu postavy?

Nosíte správny strih plaviek k svojmu typu postavy?

Ženy, ktoré majú ideálnu postavu, asi veľmi neriešia, aký typ plaviek by si mali obliecť. Oveľa viac je však žien, ktoré so svojou postavou nie až tak veľmi spokojné, a preto je pre nich návšteva kúpaliska obrovským strašiakom. Prinášame vám stručný prehľad o tom, aký typ plaviek sa k vám hodí, ak máte širšie boky či menšie prsia.

Väčší zadok a širšie boky

Ak nie ste spokojná so svojim zadkom a máte širšie boky, tak sa snažte urobiť tieto partie menej nápadnými. Odporúča sa zvoliť tmavé farby a jednodielne plavky. Vhodnou voľbou je zvýrazniť inú časť vášho tela – napríklad plecia, prsia alebo krk.

plavkyFoto: pixabay.com

Úzke boky

Nájdu sa aj ženy, ktorá majú naopak veľmi úzke boky. Aj s tým sa dá vyhrať a to tak, že použijete plavky, ktoré majú v oblasti bokov volániky, vzory, mašle a aplikácie. Saďte na menšie strihy nohavičiek a výrazné farby.

summer-1188520_960_720Foto: pixabay.com

Veľké prsia

Ak máte problém s veľkými prsiami, tak si vždy kupujte plavky s košíkmi, pevnými výstužami a širšími ramienkami, aby sa vám prsia nepohybovali, ale pevne držali na jednom mieste.

beach-1230517_960_720Foto: pixabay.com

Malé prsia

V prípade malých pŕs je vhodné zvoliť v oblasti dekoltu volániky, kvetinky a iné aplikácie, ktoré opticky zväčšia vaše prsia. Samozrejme opäť vsaďte na svetle farby.

bikinyFoto: pixabay.com

Široké stehná

V prípade širokých stehien toho veľa neurobíte, keďže plavky stehná nezakrývajú. Vhodnou voľbou je opätovne upútať na inú časť vášho tela – úzky pás, pekné prsia, chudé ruky. Riaďte sa však pravidlom, že v prípade dvojdielnych plaviek bude spodný diel tmavej farby. Určite vám to aspoň trošku pomôže.

Sunbathing,_outdoor_swimming_poolFoto: sk.wikipedia.org

Široké ramená

Ďalším z problémov môžu byť aj široké ramená. Tie sa musíte pokúsiť opticky zúžiť tak, že použijete strih plaviek, ktorý má široké ramienka alebo iba jedno ramienko okolo krku. Vhodné sú aj monokiny či plavky s vodorovnými pásikmi.

girl-923573_960_720Foto: pixabay.com

Avatar

Autor:

Volám sa Lenka a pre web klocher.sk píšem od jeho začiatku, takže som akýsi "inventár" tejto stránky. :D Moje články sú zamerané najmä na témy žena, láska, rodina a deti, ale rada píšem aj články ohľadom rôznych testov, hlavolamov či vtipných videách. Medzi moje záľuby patrí šport, relax a trávenie času s blízkymi a priateľmi. Aktuálne začínam žiť novú životnú etapu a pripravujem sa na jednu z najväčších výziev - materstvo, tak držte palce, aby sme to s manželom zvládli :)