Nicki Minaj zrušila ďalší koncert kvôli homosexuálom!

Nicki Minaj zrušila ďalší koncert kvôli homosexuálom!

Známa reperka Nicki Minaj zrušila ďalší koncert, tentoraz v Saudskej Arábii. Nepáči sa jej totiž režim, ktorý tam vládne. 

Ako sa zdá, Nicki Minaj zrovna nezažíva úplne ideálne obdobie. Po tom, ako zrušila niekoľko koncertov na turné v Európe, opäť prekvapuje fanúšikov. Medzi zrušenými koncertmi bol aj ten, ktorý mala odohrať v Bratislave. Najnovšie mala kontroverzná reperka vystúpiť na festivale Jeddah World Fest v Saudskej Arábii.

Do Saudskej Arábie pozvali výstrednú Nicki

Táto krajina nie je známa zrovna svojou spontánnosťou, skôr naopak. V Saudskej Arábii vládne totižto ešte stále tvrdý režim, ktorý okrem iného utláča aj práva LGBTQ komunity či dokonca výrazne uberá práva ženám. Je preto záhadou, prečo organizátori festivalu pozvali práve Nicki Minaj. Tá je známa výstredným oblečením a vulgárnymi textami. 

Zdroj: news.abs-cbn.com

Chcela jasne vyjadriť podporu ženám a LGBTQ komunite

S tým, že sa takýto koncert do jednej z najmoslimskejších krajín na svete príliš nehodí, pritom prekvapivo prišla samotná speváčka. „Po starostlivom zamyslení som sa rozhodla nepokračovať v mojom plánovanom koncerte na Jeddah World Fest,” uviedla speváčka vo vyhlásení. Aj keď nechcem nič viac, ako priniesť moju show fanúšikom v Saudskej Arábii, po lepšom poznaní situácie, ktorá tam panuje, som presvedčená, že je dôležité, aby som jasne vyjadrila svoju podporu právam žien, komunite LGBTQ a slobode prejavu,” dodala. Na to, aby Nicki Minaj zrušila svoj koncert, naliehala dokonca aj americká nadácia pre ľudské práva. 

Zdroj: bbc.com

Avatar

Autor:

Študent masmediálnej komunikácie v Trnave. Pochádza z krásnej liptovskej prírody a medzi veci, ktoré ho fascinujú najviac patrí cestovanie, šport a autá. Popri škole sa okrem práce redaktora začal venovať včelárstvu