Nevyspytateľný Oberhof: Naše biatlonistky sa tentokrát na pódium nepostavili

Nevyspytateľný Oberhof: Naše biatlonistky sa tentokrát na pódium nepostavili

V prvej desiatke skončila len Nasťa Kuzminová, a to na siedmej priečke. 

4. kolo Svetového pohára v biatlone v nemeckom Oberhofe sa začalo dnešnými rýchlostnými pretekmi žien na 7,5 km. Na štarte sme mali 4 reprezentantky.

Prvá z nich išla na trať Kuzminová s číslom 26. S číslom 29 štartovala Paulína Fialková, jej sestra Ivona Fialková 42 a Terézia Poliaková išla s číslom 75.

Celkové poradie:

1. Lisa Vittozziová (ITA)

2. Anaïs Chevalierová (FRA)

3. Hanna Öbergová (SWE)

7. Anastasia Kuzminová

21. Paulína Fialková

23. Ivona Fialková

88. Terézia Poliaková

Najväčšie nádeje sme vkladali do Anastasie a Paulíny

Nasťa, žiaľ, minula prvý a predposledný terč v prvej streľbe v ľahu, čakali ju teda dva trestné okruhy. Naopak, Paulína Fialková trafila päť z piatich a bojovala tak o druhú priečku hneď za Taliankou Vittozziovou. V stoji sa výsledky našich reprezentantiek otočili: zatiaľ čo Kuzminová bola bezchybná, P. Fialková dvakrát netrafila, čo ju odpísalo z čelnej pozície.

„Dve chybičky na úvod vôbec nepotešili… Na to, aká som profíčka, neviem momentálne povedať, kde presne som tie chyby urobila,” povedala Kuzminová tesne po pretekoch pre RTVS. „Podmienky boli veľmi zvláštne, trápil nás ťažký pomalý sneh. No sú pred nami ďalšie dni a ďalšie boje.

Paulína Fialková má podobné slová: „Už od začiatku som cítila, že to nebude môj bežecký deň. Nevyšla mi stojka, no do poslednej chvíle som bojovala o čo najlepší výsledok. Dní bude ešte veľa a ja budem ďalej bojovať. Sneh, čo tu za posledné dni napadol, je naozaj dosť pomalý.” 

Kuzminová minuloročné víťazstvo v Oberhofe nezopakovala. Zdroj: facebook.com / Anastasia Kuzmina

Vianočný darček ani minuloročný úspech sa nezopakoval

23. decembra sa Kuzminová a Paulína Fialková postarali v českom Novom Meste na Morave o fantastický vianočný darček: Kuzminová sa umiestnila na najvyššej priečke, hneď druhá bola Fialková.

Zveřejnil(a) Paulína Fialková dne Neděle 23. prosince 2018

Okrem toho mala Kuzminová vlani v Oberhofe štart do nového roka ako hrom. V rýchlostných pretekoch vyhrala s obrovským 35-sekundovým náskokom, v stíhačke náskok navýšila až na 70 sekúnd. Vyhrávala úplne suverénne. Ako by povedal klasik, nevadí, nie každý deň je nedeľa.

Avatar

Autor:

Editor magazínu Klocher – vyštudoval masmediálnu komunikáciu na Univerzite sv. Cyrila a Metoda v Trnave. Je občasným fotografom a kameramanom. Píše o filme a uskutočňuje rozhovory na celospoločenské témy. Za rozhovor „Moderátor Václav Moravec: Nenávidíme cudzincov, ale vládnu nám Slovák a Polojaponec“ bol ako spoluautor nominovaný na Novinársku cenu 2018 a na Cenu nadácie otvorenej spoločnosti.

Avatar

Spoluautor: Eva Jonisová

Obdivovateľka umenia vo všetkých jeho formách, hľadajúca a nachádzajúca ho všade okolo seba. Fotografiami si zaznamenávam svet, najradšej cez dokumentárnu fotografiu, ľudí a ich príbehy. Redaktorka, editorka, korektorka. Milujem hrabanie sa v textoch a hľadanie chybičiek.