Neviete, ako zariadiť detskú izbu? Vďaka týmto radám vytvoríte z detskej izby rozprávkovú ríšu snov

Neviete, ako zariadiť detskú izbu? Vďaka týmto radám vytvoríte z detskej izby rozprávkovú ríšu snov

Pri zariaďovaní detskej izby sa dnes môžu rodičia doslova vyhrať. Veľký výber doplnkov, detského nábytku a hračiek im to totiž umožňuje.

Ak ste však zúfalá z toho, že neviete, čo všetko vášmu dieťaťu dať do detskej izby, aby sa v nej cítilo príjemne, máme pre vás pár zaujímavých rád, ktoré vám pomôžu pretvoriť detskú izbu na rozprávkovú ríšu snov. Vaše dieťa bude po kompletnej rekonštrukcii doslova nadšené!

Úložný priestor pre hračky

Ak chcete, aby sa hračky vrátane obľúbených edukatívnych hračiek nenachádzali neustále na zemi, musíte už pri zariaďovaní vymyslieť, kde bude vaše dieťa skladovať a ukladať všetky svoje hračky.

Tipy na edukatívne hračky. Zdroj: hrackarstvo.eu

Pomôcť vám môžu praktické vysoké látkové koše. Vyzerajú ako vrecia, len sú ušité z kvalitnej bavlnenej látky. Vyrábajú ich viacerí hand made výrobcovia, preto vám odporúčame pozrieť si najprv takéto portály, ktoré sa zameriavajú na predaj výrobkov od viacerých šikovných hand made výrobcov.

Mnoho hand made výrobcov ponúka aj takéto látkové vrecia na hračky. Zdroj: sashe.com/konvalinka

Úložný priestor oceníte aj pod posteľou. Pod posteľ dieťaťa môžete umiestniť plastové boxy s vekom, do ktorých vaše dieťa umiestni hračky, s ktorými sa hráva menej. V detskej izbe by ale nemala chýbať ani otvorená polica na najobľúbenejšie hračky a knižnica na detské knižky.

Záclony pre deti

Okná bez záclon by nevyzerali dobre. O to viac to platí v detskej izbe! Spríjemnite preto prostredie detskej izby nádhernými záclonami pre deti. V ponuke sa nachádzajú tie najzaujímavejšie detské motívy, medzi ktorými určite nájdete obľúbený detský motív vašich detí. Záclony sú hotové, takže stačí ich len zavesiť a môžu si plniť svoj účel. Sú pedantne obšité a vyrobené z kvalitnej látky, ktorá ani po niekoľkých praniach nevybledne.

Autá, Frozen, ale aj Dory a Nemo, Snehulienka či Macko Pú. Záclony od výmyslu sveta! Zdroj: sradosto

Nezabudnite na detský koberec

V detskej izbe každého dieťaťa by mal dominovať detský koberec s rozprávkovým motívom. Koberec slúži aj ako tepelná izolácia, no zároveň dokonale odhluční daný priestor a susedia sa vám nebudú sťažovať na častý dupot vašich detí. Akonáhle si vyberiete taký koberec, ktorý má zaujímavý detský motív, odporúčame vám v tomto motíve vyberať aj záclony. Koberec a záclony by mali spolu farebne ladiť. Chlapcov potešíte vzorom Avengerov, dievčatá zase vzorom Hello Kitty.

Detská izba má mať tri časti: študijnú, spaciu a hraciu. Zdroj: archinfo.sk/Peter Jurkovič

Nezabúdajte, že izbu je potrebné rozdeliť na tri zóny: hraciu, študijnú a spaciu.

Dievčatám kúpte nad posteľ ružový baldachýn, chlapcom zase detský basketbalový kôš, ktorý namontujete na stenu.

Zdroj titulnej foto: archinfo.sk/Peter Jurkovič

Avatar

Autor:

Obdivovateľka umenia vo všetkých jeho formách, hľadajúca a nachádzajúca ho všade okolo seba. Fotografiami si zaznamenávam svet, najradšej cez dokumentárnu fotografiu, ľudí a ich príbehy. Redaktorka, editorka, korektorka. Milujem hrabanie sa v textoch a hľadanie chybičiek.