Nemrznite! Čiapky sú IN

Nemrznite! Čiapky sú IN

Patríte k tým ženám, ktoré si nedajú čiapku na hlavu ani pri mínus desať? Ak áno, tak na tento prístup rýchlo zabudnite. Nechcete predsa ochorieť, mať zápas uší či migrénu. Pokiaľ chcete byť túto zimu in, rozhodne si zakúpte niekoľko pokrývok hlavy a my vás naučíme nosiť ich. Pamätajte, ten kto vie čiapku správne nosiť, má rozhodne väčší šmrnc.

Zabudnite na fámy, že čiapky s bambuľou sú iba pre deti. Naopak, aj vy v nej môžete byť rozkošné. Trendom sú aj multifunkčné čiapky, ktoré sú zároveň šálom. Vyskúšajte, ale aj čiapky s rôznymi bláznivými ušami či vrkočmi, ktoré sa výborne hodia na zimné radovánky. Dajte si však pozor, aby ste čiapku zladili so zvyškom oblečenia, nechcete predsa vyzerať ako klaun.

1

8

Kto chce byť štýlový, rozhodne sa čiapke nevyhýba a nosí ju aj v jeseni a jari. Práve pre túto dobu sa výborne hodia predĺžené a mierne zvesené čiapky tzv. trpasličie. Už niekoľko rokov sú veľmi módne a dobre sa kombinujú napríklad ku koženým bundám či športovým outfitom.

2

19

Pokiaľ sa chystáte na hory, určite si pribaľte čiapku. Dajte pozor na to, aby vám dobre sadla, pretože praktickosť na zjazdovke určite oceníte. Tento rok sa k lyžiarskemu outfitu hodia najmä farebné čiapky. Pozornosť venujte aj výberu materiálu a určite dajte prednosť tenšej bavlne, aby ste sa zbytočne nepotili.

13

12

Pokiaľ nie ste čiapkový typ, zvoľte si baretky a získajte trošku francúzskeho šmrncu. S baretkou môžete rôzne experimentovať – nasadiť si ju za uši i cez ne. Vlasy si kľudne rozpuste alebo si vytvorte drdol vysoko na hlave. Vyhľadávanými sú aj čiapky so šiltom, ktoré pôvodne nosili muži. Pôsobia veľmi elegantne a hodia sa predovšetkým k saku, ale i rifliam a sukni.

7

3

Pokiaľ vás nudí klasický strih čiapky, vyskúšajte niečo nové. Inšpirujte sa exotikou a vyskúšajte rôzne turbany. V súčasnosti už existujú aj čiapky, ktoré turban iba imitujú, a tak si nemusíte robiť starosti s jeho viazaním. Originálne budete vyzerať aj v pletenej čelenke.

22

21

23

Po vybratí tej správnej čiapky vám odporúčame skontrolovať sa v zrkadle zo všetkých strán. Predsa len sa môže stať, že vám čiapka sedí zpredu, ale zozadu nie. Nezabudnite taktiež na rukavice a šál, ktoré skúste materiálovo zladiť – nechceme mať na hlave bavlnu a na rukách kožu. Následne ostáva zladiť doplnky i celkový štýl. Po týchto užitočných radách si určite zvolíte čiapku, ktorá vám pomôže byť IN aj v zime.

26

ciapky

Zdroj: femina.cz

Avatar

Autor:

Volám sa Lenka a pre web klocher.sk píšem od jeho začiatku, takže som akýsi "inventár" tejto stránky. :D Moje články sú zamerané najmä na témy žena, láska, rodina a deti, ale rada píšem aj články ohľadom rôznych testov, hlavolamov či vtipných videách. Medzi moje záľuby patrí šport, relax a trávenie času s blízkymi a priateľmi. Aktuálne začínam žiť novú životnú etapu a pripravujem sa na jednu z najväčších výziev - materstvo, tak držte palce, aby sme to s manželom zvládli :)