Najšťastnejšie krajiny? Slovensko sa ocitlo až na 39. mieste. Toto sú maličkosti, ktoré urobia náš život krajším

Najšťastnejšie krajiny? Slovensko sa ocitlo až na 39. mieste. Toto sú maličkosti, ktoré urobia náš život krajším

Málokto tuší, že 20. marca oslavujeme Medzinárodný deň šťastia. Aj bez tohto sviatku je však možné prežívať šťastie všetkých 365 dní v roku. Prinášame vám rady, ktoré spravia váš život aspoň o kúsok krajším!

Sviatok vyhlásený OSN si pripomíname od roku 2013. Táto organizácia zverejnila aj index najšťastnejších krajín sveta. Za rok 2017 sa na prvej priečke ocitlo Fínsko. Tesne za nimi sa nachádzalo Nórsko a Dánsko. Slovensko sa ocitlo až na 39. mieste. Aj napriek tomu, že podobné štatistiky neovplyvníme, môžme zmeniť aspoň náš osobný život.

Vypnite sociálne siete a začnite žiť reálne!

Podobné výroky počúvame všade navôkol a pripadajú nám ako trápne klišé. Majú však niečo do seba. Povedzme si úprimne, scrollovanie stránok nám do života neprinesie nič užitočné. Práve naopak. Vďaka fotkám iných máme tendenciu porovnávať ich životy s tými našimi. Výhovorky typu: ,,Ja len píšem spolužiačke/kamarátovi,” tiež nie sú vhodnou obhajobou. Namiesto toho by sme našich najbližších mali radšej vytiahnuť von.

Obklopujte sa správnymi ľuďmi

Všetkým je jasné, že trávenie času s toxickými osobami nie je ničomu prospešné. Počúvať intrigy a byť nútený negatívne konštatovať outfity a životy iných, to nikdy a nikomu pozitívny život nezabezpečilo. Nie nadarmo sa vraví, že smiech lieči. Podobne to bude aj s ľuďmi. Človek, ktorý sa priatelí s humorom, bude najvhodnejší priateľ aj pre nás samotných.

Zdroj: pixabay.com

Izolujte sa od negatívnych informácií

Pri tomto bode je to podobne ako s ľuďmi. Negativita je šťastiu neprospešná v akejkoľvek forme. Snažte sa teda informácie z médií alebo okolia filtrovať a prijímať skôr kladné správy. Aj napriek tomu, že ich je v dnešnom svete len obmedzené množstvo, vedia zlepšiť náladu. Ak máte pocit, že podobné správy nemáte na dosah, prečítajte si vtipy. Zlepšíte nimi deň nie len sebe, ale aj kolegom.

Organizujte si činnosti

Pre väčší pokoj a poriadok vášho voľného času si začnite veci plánovať. A zapisovať! Všade! Či už do diára, alebo na lepiace lístočky, ktoré budete mať neustále na očiach. Stres a uponáhľanosť totiž nikomu neprospieva. Vďaka vopred určenému harmonogramu paniku aspoň trochu zmiernite a veci budete robiť s väčším pokojom.

Zdroj: Pixabay.com

Urobte si radosť

Nájdite si voľnočasovú aktivitu, ktorú ste už dlho túžili vyskúšať. Vďaka nej sa budete celý týždeň tešiť na deň, kedy ju budete môcť absolvovať. Rovnako to môžete skúsiť aj s maličkosťami. Už vopred si určite a zapíšte, v ktorý z dní si spravíte voľno. Pozriete si film či futbal a uvaríte vaše obľúbené jedlo.

Neberte život tak vážne

Bod, s ktorým má problém asi každý jeden človek. Aj napriek tomu je toto pravidlo najdôležitejšie. Nikomu sa ešte nezrútil svet, ak ráno zmeškal autobus alebo si zabudol spraviť šálku kávy. Niekedy je potrebné nad určitými vecami len mávnuť rukou a nespôsobovať si vrásky. Tie predsa nikomu nepristanú.