Prinášame zoznam piesní, ktoré sme si zamilovali. Vypočujte si najlepšie pop piesne roku 2018

Prinášame zoznam piesní, ktoré sme si zamilovali. Vypočujte si najlepšie pop piesne roku 2018

Uplynulý rok, ako každý, vyšlo mnoho piesní. Niektoré sa podarili viac, iné zase menej, no z niektorých sa stali poriadne hity, ktoré nás sprevádzali počas celého roka. 

Poďme si spoločne zaspomínať na rok 2018 cez piesne, ktoré nám rádia servírovali toľko, až sme ich začali zbožňovať. Musíme ale uznať, že niektoré z nich boli pecky na prvé počutie, iné sme si museli vypočuť niekoľkokrát za sebou, aby sa nám zapáčili.

 • Ariana Grande – God is a woman 

Pieseň vychádza zo štvrtého štúdiového albumu, ktorý speváčka vydala v auguste s názvom Sweetener. Pieseň má necelých 200 miliónov pozretí a získala si nejedného ne-fanúšika Ariany Grande.

 • Ciara – Level Up

Na Slovensku preslávila túto pieseň najmä Mary Bartaloš, ktorá ju auteticky odspievala a odtancovala. Po jej vystúpení sa každá slovenská celebrita natáčala na Instagram, ako tancuje do rytmu práve tejto piesne.

 • Rudimental – These days ft. Jess Glynne, Macklemore

Toto spojenie hlasov veľmi rezonovalo uchu. Melódia, klip, umelci, všetko bolo veľmi príjemné. Jediný problém, kvôli ktorému sa mnohí z nás po čase tvárili otrávene, bolo, že táto pieseň znela celý rok a najmä z každej strany.

 • Jonas Blue – Rise ft. Jack & Jack

Spojenie dj-ov, ktoré vyšlo na začiatku leta, bolo vhodnou predzvesťou toho, ako bude celé leto vyzerať. Singel s názvom Rise nás určite všetkých sprevádzal počas celých letných prázdnin, či už sme boli v zahraničí, na kúpalisku alebo na chate.

 • Marshmello ft. Bastille – Happier 

Nepamätáme si, či Bastille niekedy vydali pieseň, ktorá by sa nestala hitom. Spojenie s dj-om Marshmallom bolo šťastné rozhodnutie. Aj napriek tomu, že pieseň je tiež veľmi populárna a hráva ju každé rádio, nemôžeme povedať, že by mi už liezla na nervy. Happier je pieseň, ktorá hovorí o láske, ktorá nevyšla, možno preto sa stala srdcovkou pre mnohých ľudí. Dojemný námet na videoklip je len čerešničkou na torte.

 • Ariana Grande – thank u, next

Tento rok bol pre Arianu Grande veľmi úspešný. Pieseň thank u, next zožala úspech hneď, ako vyšla. Čo ale pobláznilo ľudí ešte viac ako samotná pieseň bol videoklip, ktorý úspešná speváčka zverejnila. Klip sa odvoláva na niekoľko filmov, ako napríklad Cez noc tridsiatničkou, Mean girls či Pravá blondína.

 • Lady Gaga, Bradley Cooper – Shallow 

Pieseň uzrela svetlo svetla len pred necelými tromi mesiacmi, no mohli by sme povedať, že sa stala kráľovnou roku 2018. Bradley Cooper a Lady Gaga ju naspievali k snímke Zrodila sa hviezda, ktorá zožala rovnaký úspech ako samotná pieseň. Máme pocit, že Shallow sa bude ozývať z rádií ešte poriadne dlhú dobu.

 • Jess Glynne – I´ll Be There 

Emotívny singel od britskej speváčky menom Jess Glyne učaroval nejednému poslucháčovi. Interpretka má nádherný hlas, spolupracovala s niekoľkými známymi umelcami ako Rudimental či Macklemore, no aj tak sa zdá, že jej talent nie je vyzdvihovaný tak ako pri iných umelcoch.

 • Lauv – I Like Me Better 

Čo by to bol za zoznam najlepších popových piesní, keby sa v nej neobjavila aj táto? Pieseň si našla svojich fanúšikov hneď, ako zazneli jej prvé tóny. Umelec Lauv bude síce už asi navždy poznaný vďaka tejto konkrétnej piesni, aj keď je veľmi talentovaným umelcom, no jeho ostatné piesne nemali dosah ako táto. Tí z nás, ktorí videli film od Netflixu To All The Boys I´ve Loved Before, si budú pieseň I Like Me Better navždy spájať s romantickou komédiou, v ktorej zaznela.

 • Silk City, Dua Lipa – Electricity ft. Diplo, Mark Ronson

Tento tanečný hit vznikol spojením, ktoré nenechá nikoho chladným. Dua Lipa je vynikajúca v tom, čo robí, a Mark Ronson dodáva tejto skladbe ten správny šmrnc. Pieseň sa okamžite uchytila v rádiách a ruku do ohňa, koho pri jej počúvaní neťahá hneď do tanca?

 • Benny Blanco, Halsey & Khalid – Eastside

Zo spojenia, v ktorom sa nachádza Khalid a Halsey, nemôže vzniknúť nič zlé. Pieseň má tanečný nádych, ale ak sa započúvate do textu piesne a k tomu si pustíte videoklip, je veľmi pravdepodobné, že chuť do tanca vás prejde tak rýchlo, ako na vás prišla.

Mashup najlepších piesní za rok 2018

Tých piesní, ktoré nás chytili za srdce, by sme mohli menovať ešte mnoho. Vybrali sme len pár, ktoré sú súčasťou najlepšieho Mashupu za rok 2018. Zostavil ho talentovaný umelec, ktorý vystupuje na YouTube pod menom AnDyWuMUSICLAND. Vo svojom mixe použil až 144 piesní, ktoré vyšli tento rok a zapísali sa do našich sŕdc.

Zdroj: Youtube

Avatar

Študentka masmediálnej komunikácie a autorka pre online magazín Klocher, ktorá prináša čitateľom nové informácie zo sveta hudby, módy či kinematografie.