Krásne ženy existovali aj v minulosti. Toto je 19 najkrajších hollywoodskych herečiek všetkých čias

Krásne ženy existovali aj v minulosti. Toto je 19 najkrajších hollywoodskych herečiek všetkých čias

Existuje dôvod, prečo všetci radi pozeráme Oscarov. Nie sme zvedaví len na to, ktorý film získa to najprestížnejšie ocenenie; mnohí ho sledujú kvôli krásnym ženám v róbach. Hollywoodske herečky patria medzi najkrajšie ženy. Presvedčte sa o tom sami.

Stránka Bright Side spravila zoznam najkrajších herečiek všetkých čias, o ktorých rozhodli práve sledovatelia spomínanej stránky.

19. Jessica Biel

Zdroj: livekindly.co

Manželka sexsymbolu Justina Timberlakea si vyslúžila 19. miesto. Herečka sa preslávila najmä úlohou Mary Camdenovej v rodinnom seriáli V siedmom nebi. Ten mal premiéru v roku 1996 a pamätá si ho takmer každý mileniál.

18. Catherine Zeta-Jones

Zdroj: New Idea

Catherine Zeta-Jones je jednou z najznámejších herečiek tohto storočia. 49-ročná Catherine pochádza z Walesu a od roku 2000 je manželkou taktiež známeho herca Michaela Douglasa. Svoje herecké schopnosti predviedla vo filmoch Zorro: Tajomná tvár, Queen America či Dannyho dvanástka.

17. Rita Hayworth

Zdroj: thevintagenews.com / oficiálny portrét k Down To Earth z roku 1947

Rita Haworth bolo jej umelecké meno, rodné bolo Margarita Carmen Cansino. Bola to americká herečka a tanečníčka.

Slávu žala od 40. rokov minulého storočia, keď si zahrala počas 37 rokov v 61 filmoch.

16. Sharon Stone

Zdroj: JOHN SALANGSANG

Sharon Stone patrila k najkrajším ženám jej éry. Momentálne 61-ročná, stále skvele vyzerajúca dáma, hrala vo filmoch ako Ten, kto sa pozerá, Kasíno, Total Recall i vo filme Základný inštinkt.

15. Jennifer Connelly

Zdroj: cuak.com

48-ročná herečka začala svoju kariéru ako detská modelka. Začala sa objavovať v magazínoch, časopisoch a televízii, keď uskutočnila svoj herecký debut v roku 1984 vo filme Once Upon a Time in America. Ako herečka je veľmi rozmanitá a žiadna úloha jej nie je cudzia. Hrala aj v horore Phenomena z roku 1985 či vo fantastickom filme Labyrinth z roku 1986.

14. Ursula Andress

Zdroj: pinterest.com

Ursula je švajčiarska herečka, ktorá získala Zlatý glóbus. Bola taktiež aj sexsymbolom 60. rokov 20. storočia.

Preslávila ju rola Bond girl – Honey Rider – v prvej oficiálnej bondovke z roku 1962.

13. Rachel Weisz

Zdroj: CHRISTOPHER WAHL

Rachel Weisz je britská filmová herečka. Za úlohu Tessy Quayle vo filme Nepohodlný z roku 2005 získala Oscara za najlepší ženský herecký výkon vo vedľajšej úlohe.

Od roku 2011 je manželkou ex Jamesa Bonda Daniela Craiga.

12. Raquel Welch

Zdroj: youtube.com

Americká herečka a speváčka. Roly stvárnila v snímkach ako Milión rokov pred Kristom, 100 pušiek či Pravá blondínka z roku 2001.

Po tom, ako vyšla jej kolekcia bikín, sa jej plagáty začali nadmerne predávať. Vďaka nim sa stala internacionálnym snom všetkých mužov.

11. Elizabeth Hurley

Zdroj: hellomagazine.com

Anglická 53-ročná herečka je známa najmä pod menom Liz Hurley. V deväťdesiatych rokoch bola známa ako partnerka Hugha Granta, ktorý si užíval mediálnu pozornosť za film Štyri svadby, jeden pohreb.

Liz Hurley hrá od roku 2015 v seriáli The Royals.

Pokračovanie na druhej strane →

Avatar

Študentka masmediálnej komunikácie a autorka pre online magazín Klocher, ktorá prináša čitateľom nové informácie zo sveta hudby, módy či kinematografie.