fbpx
Mrkvové smoothie s banánom a mangom je vynikajúcou možnosťou letného osvieženia

Mrkvové smoothie s banánom a mangom je vynikajúcou možnosťou letného osvieženia

Babičky ju nútili vnúčatám pre dobrý zrak, slávne králiky Bob a Bobek sa pre nich šli pozabíjať. Áno, reč je o mrkve, oranžovom zázraku plnom vitamínov. Táto koreňová zelenina vás však stále môže prekvapiť. Vyskúšajte ju v kombinácii s exotickým mangom, kokosovým olejom a banánom a nechajte sa uniesť na vlne nových chutí. Keď pridáte ešte kvalitný jogurt, ktorý zrel priamo v tégliku (napríklad Hollandia), dostanete oranžovú desiatu, ktorá vás zasýti a vďaka sladkému ovociu aj skvelé naladí.

Doba prípravy: 10 minút
Na porciu pre 2 osoby budete potrebovať:

  • 1 kg mrkvy
  • 2 polievkové lyžice bieleho jogurtu Hollandia
  • 1 čajovú lyžičku kokosového oleja
  • ½ plodu manga
  • 1 banán

Smoothie sú mimoriadne jednoduché na prípravu, všetko totiž stačí len umyť a rozmixovať, prípadne odšťaviť. Na začiatok si teda očistíme mrkvu a s pomocou odšťavovača z nej získame šťavu. Kilo mrkvy by malo postačiť na 600 ml tekutiny, záleží však na konkrétnom robotovi a obsahu vody v zelenine. Hotovú mrkvovú šťavu prelejeme do mixéru a doplníme nakrájaným banánom, mangom, kokosovým olejom a jogurtom. Všetko rozmixujeme na hladkú zmes a môžeme hneď podávať.

smothie-jpg

Tip: Pred mixovaním môžete do smoothie pridať ešte 2 polievkové lyžice ovsených vločiek. Kokteil tak bude viac sýty a nabitý vlákninou, takže zvládne plnohodnotne nahradiť aj rýchlu desiatu alebo raňajky.

Google+ Linkedin

Autor:

Magazín, ktorý tvoríme spolu

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

*

*

*