Módna značka Gucci šokuje novou kolekciou!

Módna značka Gucci šokuje novou kolekciou!

Značka Gucci predstavila bizarné modely topánok, sú lemované kožušinou z kengúr!

Módna značka Gucci predstavila nový  divoký  trend – obuv lemovanú kožušinou z kengury. Nie každý  ním však je ohromený.
Kožušinové  mokasíny Gucci sa prvýkrát dostali  do centra pozornosti  ešte v júli, keď  boli prezentované na módnej prehliadke v štýle pánskeho oblečenia . Čoskoro potom Gucci  navrhlo aj  ženský model  ako súčasť kolekcie   jeseň 2015 / zima 2016 .
Model vzbudzuje  dojem nadýchanej obuvi.  Zdá sa, že názory milovníkov módy a aktivistov z oblasti ochrany životného prostredia a ochrany zvierat sú rozdielne. Kým návrhári a niektorí zákazníci hrdo tvrdia, že je to vkusné, estetické a ohromujúce, ochranári a ostatní zákazníci sa búria. Kengura nie je predmet, ale živý tvor.
Hovorca značky  Gucci potvrdil, že model obuvi bol vytvorený  “šetrne k životnému prostrediu”  a divokých austrálskych kengúr.
Gucci

Zatiaľ čo niektorí vnímajú  lov  kengúr v mene programov regulácie populácie ako prijateľné, tí, ktorí sú proti lovu a zabíjaniu kengúr za akýmkoľvek účelom označujú tento  návrhársky počin ako  vykorisťovanie.

Gucci

“Zabíjanie týchto zvierat je nehumánne, je tam veľa vedľajších škôd  má veľké sociálne náklady na zostávajúce kengurie rodiny a ich mláďatá.  Kengury nie sú objekty,  sú to  vysoko inteligentné zvieratá,” napísal  austrálsky Daily Mail .

Zdroj: instagram.com/gucci/; dailymail.co.uk