Milka Vášáryová si ulietava na rocku! Povedali by ste to o nej?

Milka Vášáryová si ulietava na rocku! Povedali by ste to o nej?

Šarm a neskonalá elegancia. Dáma patriaca na dosky, ktoré znamenajú svet. Naša uznávaná divadelná a televízna herečka prekvapila rockerov.

Rock´n´roll, to je moja celoživotná láska. Tá sa nemení a ostáva,” hovorí Emília Vášáryová v telefonáte s rádiom Anténa Rock.

Hra ušitá na mieru

Jej srdcovkou je Pink Floyd. Pani Vášáryová prezradila aj to, že mala šťastie a dramatik Viliam Klimáček pre ňu napísal hru Odvrátená strana mesiaca – Dark Side of the Moon. Rovnako sa volá aj 15. najpredávanejší rockový album všetkých čias, ôsmy album anglickej rockovej kapely Pink Floyd, ktorú mnohí označujú za priekopníka psychedelického a progresívneho rocku.

„Stále túto hru hrám. Takže mám aj takýto rockový večer pre seba, pretože celý čas tam ide Pink Floyd,” hovorí nadšene. V príjemnej komédii hrá (až príliš) milujúcu matku, ktorá sa nevie zmieriť s tým, že jej syn už nie je dieťa. A navyše preňho stále hľadá ženu, ktorá by z neho spravila muža – pritom si on už tú svoju vyvolenú našiel. Mladú dvojicu hrajú Viktor Horján a Zuzana Šebová. Informuje o tom Divadlo GUnaGu na svojej stránke.

Dopustiť nedá ani na Brucea

„Ešte z takých mojich spevákov je to Bruce Springsteen, toho zbožňujem!” prezrádza svoj hudobný vkus. Očividne jej nechýba ani zmysel pre humor. Na otázku moderátorky, či si ju môžeme predstavovať, ako napríklad v kuchyni pri varení tancuje s vareškou na Highway to Hell, pohotovo zareagovala: „Áno, áno, veď to je dobrý telocvik (smiech). Nikto ma nevidí a môžem si robiť, čo chcem.”

Rock je hudba, ktorá má kvality, ktorá má všetko, čo mám rada. Má vášeň, má rytmus a to je pre mňa najdôležitejšie,” povedala na záver. Herečka, ktorú z televíznych obrazoviek poznáme napríklad vďaka filmom Eva Nová či legendárne Pelíšky, odporúča rock všetkým, ktorí majú radi dobrú hudbu, dobré gitary, dobré hlasy a hlavne veľkú profesionalitu.

Avatar

Autor:

Obdivovateľka umenia vo všetkých jeho formách, hľadajúca a nachádzajúca ho všade okolo seba. Fotografiami si zaznamenávam svet, najradšej cez dokumentárnu fotografiu, ľudí a ich príbehy. Redaktorka, editorka, korektorka. Milujem hrabanie sa v textoch a hľadanie chybičiek.