fbpx
Máte pocit suchých rúk? Vieme, ako s ním bojovať

Máte pocit suchých rúk? Vieme, ako s ním bojovať

Suché a popraskané ruky nie sú príjemné na dotyk, ani pohľad.  Najčastejšie sa to objavuje u ľudí, ktorí majú ekzémy, ale pocit suchých rúk pozná určite každá z nás.

Suché a popraskané ruky majú ľudia hlavne počas zimy pri mrazoch. Výnimkou nie je ani leto, keď nám slnko vysušuje pokožku. Suché ruky sú aj z klímy, ktorú si cez  horúce letné dní radi púšťame všetci.

Na rukách máme menej mazových žliaz než  na ostatných častiach tela, preto sa ruky skôr vysušia.  Pri častom umývaní rúk vo vode a používaní chemických prostriedkov (pri umývaní riadu, kúpeľne…), ale aj pri manuálnej práci sa nám tiež vysušuje pokožka na rukách. Je to nepríjemný pocit, pretože naše ruky sú drsné ako brúsny papier.

V takýchto situáciách zaberie najlepšie masť na ruky. Je vhodné si ruky mastiť aspoň každé dve hodiny. Ak nemáme masť, môžeme si dať trošku olivového oleja. Vmasírujeme si ho do kože, najlepšie pred spaním. Pre lepší efekt sa odporúča nasadiť si bavlnené rukavice. Vtedy je isté, že s rukami už nebudeme nič robiť a môžu odpočívať.

ruky

Ak prichádzame do styku s vodou pri domácich prácach často, je vhodné používať rukavice a ruky pravidelnejšie mastiť krémom.

Pri popraskaných rukách až do krvi, čo je časté u alergikov, sa odporúčajú používať kvalitnejšie krémy z lekárne (nechtíkové alebo propolisové masti). Niekedy je vhodné si ruky aj premasírovať. Pocit suchých rúk ostane, ak ich nemasírujete s krémom, ale nie je to už také nepríjemné ako pred tým.

Jedlo vplýva tiež na kožu. Suchá koža môže vzniknúť nedostatkom vitamínov. Potraviny, ktoré podporujú zdravú kožu sú:  mrkva, omega mastné kyseliny, slnečnicové semienka, obilniny, ovsené vločky, citrusy, olivový olej (aj konzumáciou, aj priamym vmasírovaním do kože), jablká a hlavne dostatočný príjem vody.

Ruky predstavujú u žien indikátor staroby. Preto by malo byť v záujme každej ženy, aby ich mala pekné, nepopraskané. Ženské ruky by mali vyzerať ako ruky princeznej: jemné, hladké a hlavne mladé. Skúsme ich teda pomastiť, pomasírovať po každom styku s vodou a budú krajšie a my na ne budeme pyšnejšie.

Foto: pixabay.com
Zdroj: www.spektrumzdravi.cz

Google+ Linkedin

Autor:

Volám sa Lenka a pre web klocher.sk píšem od jeho začiatku, takže som akýsi "inventár" tejto stránky. :D Moje články sú zamerané najmä na témy žena, láska, rodina a deti, ale rada píšem aj články ohľadom rôznych testov, hlavolamov či vtipných videách. Medzi moje záľuby patrí šport, relax a trávenie času s blízkymi a priateľmi. Aktuálne začínam žiť novú životnú etapu a pripravujem sa na jednu z najväčších výziev - materstvo, tak držte palce, aby sme to s manželom zvládli :)

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

*

*

*