fbpx
Máš rada romantiku? Tak si určite pozri aj tieto filmy!

Máš rada romantiku? Tak si určite pozri aj tieto filmy!

Som žena. Občas mám chuť na akčné trilery, v ktorých vybuchujú autá a tečie krv, inokedy zapnem počítač a na internete hľadám čo najromantickejšie a najsladšie filmy, z ktorých miestami dostávam od tej lásky cukrovku. Ak však nemá rada (tak ako ja) prvoplánovú romantiku, možno ťa zaujmú tieto filmy. Sú romantické, ale nie príliš, romantika v nich je popretkávaná realitou.

Before Sunrise, Before Sunset, Before Midnight

Predstav si, že cestuješ vlakom a úplne neznámy mladík ťa požiada o to, aby si s ním vystúpila z vlaku v cudzom meste a pokračovala v ceste domov až o 12 hodín. Bláznivé? Utekala by si od neho kade ľahšie? Hlavná hrdinka tejto trilógie si však povedala, že to predsa len riskne a strávi noc s cudzím mužom v cudzom meste. A nie, nebude to len o sexe. Bude to o láske, záujmoch, rozhovoroch.

Vieš, čo je na týchto filmoch najlepšie? Že vo všetkých troch si zahrali rovnakí predstavitelia. Si zvedavá, ako bude film pokračovať po tom, čo sa po 12 hodinách na vlakovej stanici rozlúčia? Nezabudni si pozrieť dve pokračovania. Film v sebe okrem romantiky ukrýva aj poriadnu dávku reality a pohľad na to, ako tie vzťahy naozaj vyzerajú.

500 Day od Summer

Poznáš nejakú ženu, ktorá neverí v pravú lásku, no stretne muža, ktorý áno? Nie je to síce obvyklé, no nie je to ani nič nezvyčajné. Film 500 Days od Summer (alebo ak chceš po Slovensko – 500 dní so Summer) je toho pravým dôkazom. Summer je totiž presne jednou z tých žien, ktoré skutočnú lásku zavrhli. Čo sa však stane, keď v práci narazí na beznádejného romantika, ktorý sa do nej šialene zamiluje a nehodlá sa jej za žiadnu cenu vzdať? Film okrem iného skvelo prináša reálny pohľad na vzťah dvoch úplne protichodných pováh. Čo myslíš, ako to dopadne? Pozri si tento skvelý film a zistíš to sama.

About time

Keby si sa teraz mohla vrátiť v čase a zmeniť čokoľvek z tvojho života, čo si doteraz spravila a nebolo to najšťastnejšie rozhodnutie, nevyužila by si túto možnosť? Predstav si, že by si sa mohla vyhnúť trapasu na prvom rande s vysnívaným mužom, alebo že by si namiesto ukoktaného pohovoru oslnila.

Film About time ( v slovenčine Lásky čas) je skvelým príkladom toho, že veci sa dejú tak, ako sa dejú a ako majú a všetko má svoj dôvod. Ak si myslíš, že cestovanie v čase je skvelý nápad, pozri si tento film a uvidíš, že predsa len túto super schopnosť nepotrebuješ. Tak, ako na to príde na konci filmu aj jeho hlavný predstaviteľ Tim. Lebo zistí, že práve kvôli tomu, že sa stále do minulosti vracal a niečo menil zmenil v podstate celý  svoj život od základov.

Foto: Flickr

Google+ Linkedin
Avatar

Autor:

Magazín, ktorý tvoríme spolu