Zaslúžime si hýčkanie a opateru: Tento peeling od slovenskej značky odporúčajú aj známe osobnosti

Zaslúžime si hýčkanie a opateru: Tento peeling od slovenskej značky odporúčajú aj známe osobnosti

Fotia sa s ním Twiinsky, Mary Bartalos, Lucia Sládečková a.k.a. Lucid, modelky aj influencerky. V čom spočíva výnimočnosť slovenskej značky MARK face and body, ktorej najtypickejším produktom je práve kávový peeling?

Pýtali sme sa priamo MARKa, ktorého tvár síce nepoznáme, no jeho popularita neustále narastá. Čo je za tým?

Kde ste našli inšpiráciu? Ako vznikla myšlienka vyrábať prírodné telové peelingy?

Inšpirácia prišla sledovaním svetových trendov v oblastiach kozmetiky. Kávový peeling nebol v Európe ešte dostatočne rozšírený a bol to jednoduchý kvalitný prírodný produkt s ihneď viditeľnými účinkami. Prvotne sme oslovili potenciálnych výrobcov, ale podmienky neboli motivačné a už vôbec nie výhodné. Tak sme sa do toho pustili sami.

Trvalo relatívne dlhý čas, kým sme pripravili tú správnu receptúru a našli vhodných dodávateľov kvalitných surovín a obalov. Keď sme už mali kvalitný produkt, hľadali sme unikátny spôsob, ako ho komunikovať, preto sme s prichádzajúcim rozmachom sociálnych sietí stvorili MARKovu netradičnú marketingovú komunikáciu. Jeho ambíciou je venovať ženám zaslúženú pozornosť, dopriať im starostlivosť, relax, zábavu a vedomie, že sú výnimočné.

Kde sa vyrába?

Všetky produkty sa vyrábajú tu u nás, na Slovensku. Tu vznikajú nápady, tu skúšame, testujeme, tvoríme, vyrábame a odtiaľto distribuujeme do ďalších európskych krajín. Všetky produkty robíme ručne, vždy v malých a čerstvých šaržách.

Vieme, že MARK je telu prospešný. Aké najúčinnejšie látky obsahuje?

Káva bola láska dávno pred tým, ako vznikol MARK. Jej vôňa, chuť a regeneračné účinky nás zaujali natoľko, že sme hľadali cestu, ako ju dopriať aj našej pokožke. Preto je hlavnou zložkou čerstvo pomletá káva Robusta, potom mandľový olej, kokosový olej, hnedý cukor, morská soľ a vitamín E. Všetky tieto ingrediencie vytvárajú dokonalú kombináciu, ktorá účinne bojuje proti nedokonalostiam pokožky, akými sú celulitída, strie alebo suchá pokožka. Navyše pokožku zbaví odumretých buniek a nečistôt, stimuluje jej prekrvenie, vyživuje ju a zanecháva pokožku hebkú a jemnú.

Ako dlho ste našom trhu? Vidíme samé pozitívne recenzie.

Na trhu sme už tretí rok a musím povedať, že máme veľké šťastie na krásnu komunitu zákazníkov, čo sa vytvorila okolo nás. Veľmi dôležitá je pre nás ich spokojnosť, komunikujeme s nimi každodenne na našich sociálnych sieťach a pravidelne zisťujeme ich názory a potreby. Najlepšie si ale pozriete ohlasy od našich zákazníkov priamo na Facebooku či Instagrame. 🙂

MARK scrub sa používa na tvár aj celé telo. Praktická otázka: nenarobí v kúpeľni neporiadok?

(smiech) Pred každým výsledkom je najprv trochu neporiadku. Našťastie pri našich produktoch to nie je nič nezvládnuteľné, po použití scrubu sa dá všetko pekne a ľahko poumývať. Ak by to ale niekomu predsa len prekážalo, v ponuke máme aj alternatívu – cukrovo-soľné peelingy, ktoré sa v teplej vode postupne roztopia.

Prezraďte, čo je vaším úplným bestsellerom. 

Náš najobľúbenejší produkt medzi zákazníkmi je stále MARK scrub, ale postupne sa naň doťahujú aj naše ostatné produkty. Aktuálne sa skvelo predávajú prírodné sprchové gély s jedinečnou konzistenciou inšpirovanou pudingom – Shower pudding, organické pleťové séra – Organic oils, či naše nové kúpeľové soli Bath tea.

Na fotografiách vidíme so scrubom odfotených aj mužov. Aké boli názory pánskej verejnosti? Prijali to bez problémov? Kupujú si muži scruby bežne?

Muži chcú mať krásnu a zdravú pokožku rovnako ako ženy. V ponuke preto pre nich máme špeciálne arómy kávového scrubu aj sprchového pudingu FOR HIM. Z recenzií však vieme, že aj naše tradičné arómy ako peppermint alebo originál majú rovnaký úspech aj medzi mužskými zákazníkmi. Dokonca často počujeme o tom, ako našim zákazníčkam miznú naše produkty, zatiaľ čo partner vychádza z kúpeľne celý vyumývaný a navoňaný (smiech).

MARK face and body ponúka kvalitné, prírodné kozmetické produkty určené na každodennú starostlivosť o telo a tvár. Všetky produkty sú laboratórne schválené, certifikované a registrované. Nie sú testované na zvieratách.

Avatar

Autor:

Obdivovateľka umenia vo všetkých jeho formách, hľadajúca a nachádzajúca ho všade okolo seba. Fotografiami si zaznamenávam svet, najradšej cez dokumentárnu fotografiu, ľudí a ich príbehy. Redaktorka, editorka, korektorka. Milujem hrabanie sa v textoch a hľadanie chybičiek.