Mandle. Zdravá pochúťka, ktorú by ste mali konzumovať každý deň!

Mandle. Zdravá pochúťka, ktorú by ste mali konzumovať každý deň!

Nie všetko je zdravé, čo je chutné. Neplatí to však u mandlí, ktoré sú nielen chutné, ale pre naše zdravie priam výborné. Poznáme 7 dôvodov, prečo ich jesť každý deň.

Mandle sú pre vaše telo prospešné, pretože obsahujú veľké množstvo vitamínov a iných prvkov, ktoré človek potrebuje na krásu a zdravie. Stačí zjesť 4 orechy denne, ktoré dokážu s vaším telom urobiť zázraky.

Toto sú dôvody, prečo konzumovať tieto chutné orechy každý deň:

1. Znižujú cholesterol

Mandle patria k 5 najviac efektívnym potravinám, ktoré znižujú zlý cholesterol. Ak už je príliš vysoký, zvýšte počet mandlí na 20-30 denne. Príznakmi sú biele škvrny na spodných viečkach, boľavé nohy a skoro šedivé vlasy.

2. Zdravé vlasy

V mandľach nájdeme takmer všetky vitamíny a minerály potrebné na zlepšenie rastu vlasov a ich zosilnenie. Horčík a zinok stimulujú rast vlasov, vitamín E im dodáva silu a vitamín B im dáva lesk a dlhú životnosť.

3. Prevencia proti srdcovým ochoreniam

Antioxidanty, mononenasýtené tuky, horčík a meď podporujú srdce a cievy. Na prevenciu ischemickej choroby srdca a iných srdcových problémov jedzte mandle nelúpané.

4. Prevencia proti vráskam

Tieto orechy obsahujú dostatočné množstvo mangánu, ktorý pomáha produkovať kolagén, proteín zodpovedný za pružnosť pokožky. Vitamín E pomáha bojovať s príznakmi starnutia.

5. Zdravá črevná flóra

Šupka z mandlí obsahuje probiotika potrebné na rast a množenie dobrých črevných baktérii (bifidobaktéria a laktobaktéria). Keď sú v nerovnováhe (príznaky sú zlý dych, bolesti brucha, tráviace ťažkosti), odporúča sa jesť 30-35 mandlí denne. Medzi zlé črevné baktérie patrí helikbakter a klostridia.

6. Strata hmotnosti

Jedna vedecká štúdia ukázala, že ľudia, ktorí konzumujú mandle, zjedia menej sacharidov (sladkostí, pečiva). Normalizovanie metabolizmu prispieva  k strate hmotnosti zabezpečením vitamínov a vlákniny.

7. Zlepšenie mozgovej aktivity

Pravidelná konzumácia mandlí zlepšuje pamäť vďaka vitamínu E a mastným kyselinám. Okrem toho tieto orechy pomáhajú proti starnutiu mozgu.

Zdroj: brightside.me

0
0
Google+ Linkedin