fbpx
Mandle. Zdravá pochúťka, ktorú by ste mali konzumovať každý deň!

Mandle. Zdravá pochúťka, ktorú by ste mali konzumovať každý deň!

Nie všetko je zdravé, čo je chutné. Neplatí to však u mandlí, ktoré sú nielen chutné, ale pre naše zdravie priam výborné. Poznáme 7 dôvodov, prečo ich jesť každý deň.

Mandle sú pre vaše telo prospešné, pretože obsahujú veľké množstvo vitamínov a iných prvkov, ktoré človek potrebuje na krásu a zdravie. Stačí zjesť 4 orechy denne, ktoré dokážu s vaším telom urobiť zázraky.

Toto sú dôvody, prečo konzumovať tieto chutné orechy každý deň:

1. Znižujú cholesterol

Mandle patria k 5 najviac efektívnym potravinám, ktoré znižujú zlý cholesterol. Ak už je príliš vysoký, zvýšte počet mandlí na 20-30 denne. Príznakmi sú biele škvrny na spodných viečkach, boľavé nohy a skoro šedivé vlasy.

2. Zdravé vlasy

V mandľach nájdeme takmer všetky vitamíny a minerály potrebné na zlepšenie rastu vlasov a ich zosilnenie. Horčík a zinok stimulujú rast vlasov, vitamín E im dodáva silu a vitamín B im dáva lesk a dlhú životnosť.

3. Prevencia proti srdcovým ochoreniam

Antioxidanty, mononenasýtené tuky, horčík a meď podporujú srdce a cievy. Na prevenciu ischemickej choroby srdca a iných srdcových problémov jedzte mandle nelúpané.

4. Prevencia proti vráskam

Tieto orechy obsahujú dostatočné množstvo mangánu, ktorý pomáha produkovať kolagén, proteín zodpovedný za pružnosť pokožky. Vitamín E pomáha bojovať s príznakmi starnutia.

5. Zdravá črevná flóra

Šupka z mandlí obsahuje probiotika potrebné na rast a množenie dobrých črevných baktérii (bifidobaktéria a laktobaktéria). Keď sú v nerovnováhe (príznaky sú zlý dych, bolesti brucha, tráviace ťažkosti), odporúča sa jesť 30-35 mandlí denne. Medzi zlé črevné baktérie patrí helikbakter a klostridia.

6. Strata hmotnosti

Jedna vedecká štúdia ukázala, že ľudia, ktorí konzumujú mandle, zjedia menej sacharidov (sladkostí, pečiva). Normalizovanie metabolizmu prispieva  k strate hmotnosti zabezpečením vitamínov a vlákniny.

7. Zlepšenie mozgovej aktivity

Pravidelná konzumácia mandlí zlepšuje pamäť vďaka vitamínu E a mastným kyselinám. Okrem toho tieto orechy pomáhajú proti starnutiu mozgu.

Zdroj: brightside.me

Google+ Linkedin