Máme pre vás 3 recepty na pleťové masky, s ktorými vás chladná jeseň nezaskočí!

Máme pre vás 3 recepty na pleťové masky, s ktorými vás chladná jeseň nezaskočí!

Prichádza jeseň, chráňte si svoju pleť!

Chladné rána a studený vietor, to nie je pre našu pleť zrovna ideálnou kombináciou. Čoskoro sa začne chlad zvonka presúvať aj do múrov domov a vnútri sa začne vykurovať. Neustále striedanie chladu a tepla spôsobia, že naša pleť začne páliť, začne sa šupinatieť a bude podráždená. Zvyšok tela zabalíme do niekoľkých vrstiev oblečenia, no čo s tvárou? Takže ak nechcete počas jesene a zimných mesiacov chodiť s bielou kuklou a plaveckými okuliarmi ako admin z Priznaní tínedžerov, možno by nebolo zlé sa o svoju pleť začať starať už TERAZ. Prinášame vám recepty na 3 pleťové masky, ktoré si dokážete vyrobiť sami doma a z dostupných surovín.

Maska na suchú pleť z avokáda a medu

Táto maska na tvár je výborná pre tie ženy, ktorým sa šupí koža. Avokádo a kokosový olej sa postarajú hydratáciu pleti, med pomáha liečiť kožné nedokonalosti. Masky s pridaním avokáda s obľubou používajú aj hollywoodske herečky a ďalšie celebrity. A ďalšie plus je, že na ňu spotrebujete len polovicu avokáda, a tú druhú môžte bez výčitiek zjesť 😉

Budete potrebovať: 

1/2 veľmi zrelého avokáda
2 polievkové lyžice medu
1/2 lyžičky kokosového oleja

Postup:

Avokádo popučte tak, aby vznikla konzistencia kaše/pyré – mala by byť krémovo hladká – potom postupne primiešavajte ostatné suroviny. Naneste na tvár (všade okrem okolia očí a očných viečok) a nechajte pôsobiť 10-15 minút. Potom tvár opláchnite vlažnou vodou alebo utrite vlhkou handričkou.

avocado

Upokojujúca maska z ovsených vločiek

Ovsené vločky sú známe svojím upokojujúcim vplyvom na podráždenú pokožku. Veľmi často sú prísadou kozmetiky pre alergikov a ekzematikov – pomáhajú totiž liečiť ekzémy, akné a iné kožné choroby. S prímesou medu a jogurtu tak vznikne balzam na upokojenie a revitalizovanie všetkých typov pleti.

Budete potrebovať:

1/3 šálky instantných ovsených vločiek
1/2 šálky horúcej vody
1 lyžicu medu
1-2 lyžice nesladeného jogurtu

Postup: 

Do ovsených vločiek pridajte vodu a niekoľko minút miešajte. Keď sa voda a vločky pekne spoja, pridajte med, neskôr jogurt a potom ich miešajte za pomoci mixéra, aby sa jednotlivé ingrediencie spojili dohromady a vznikla jemná zmes. Naneste ju na celú tvár a nechajte pôsobiť 10 minút. Potom opláchnite teplou vodou.

Táto maska môže byť tiež použitá pri liečbe ekzému či liečbe kožných chorôb aj na iných častiach tela ( podpazušie, chrbty rúk, kolená, krk…).

ovsené vločky

Jahodovo-citrónová maska pre mastnú a problematickú pleť

Jahody obsahujú kyselinu salicylovú, čo je skvelé pre kožu, ktorá trpí akné, zatiaľ čo citrónová šťava pomáha vyčistiť póry a odstrániť staré, odumreté kožné bunky. Jogurt a med majú antibiotické vlastnosti, a celá táto zmes je pre pleť priaznivá.

Budete potrebovať:

1/4 šálky roztlačených jahôd
2 lyžice citrónovej šťavy
1 polievkovú lyžica jogurtu
1 lyžicu medu

Postup:

Všetky ingrediencie zmiešame, vznikne nám kaša (nemixujeme, miešame!). Rovnomerne nanesieme na tvár a necháme pôsobiť 8-10 minút. Potom masku z tváre zotrieme teplou, vlhkou utierkou a tvár opláchneme studenou vodou, utrieme dosucha.

straw

Zdroj: inhabitat.com   Foto: pixabay.com