Len 11-mesačné bábätko vytiahli včera záchranári z trosiek domu

Len 11-mesačné bábätko vytiahli včera záchranári z trosiek domu

Po 36 hodinách od výbuchu paneláka vytiahli hasiči spod vrakov bytovky dieťa.

Na videu si môžete všimnúť, ako slabo je oblečené. Teplota pritom v tomto meste dosahuje cez deň priemerne -17 stupňov Celzia. Lekári tvrdia, že chlapček s menom Ivan Fokin je pri vedomí, no v kritickom stave. Podľa Global News jeho matka Olga výbuch prežila, pri úteku z rúcajúceho sa bytového domu stihla so sebou vziať aj 3-ročného syna. K najmladšiemu dieťaťu sa nestihla dostať, záchranári, vďakabohu, áno.

No nie každý mal to šťastie. Najaktuálnejšie správy uvádzajú, že počet obetí stúpol na 37.

V pondelok v skorých ranných hodinách otriasol 10-poschodovou budovou v meste Magnitogorsk, ležiacom 1400 kilometrov od Moskvy, výbuch – predpokladá sa, že ho spôsobil únik plynu.

Podľa ruskej štátnej tlačovej agentúry Tass sú stále nezvestní štyria ľudia. Či sa podarí nájsť ešte niekoho živého, je len málo pravdepodobné. Teploty v noci dosahujú aj -27 stupňov Celzia.

Zdroj: bbc.com

Avatar

Autorka je študentkou masmediálnej komunikácie, ktorá sa rada realizuje v oblasti online žurnalistiky. Fascinuje ju umenie v podobe kinematografie, literatúry, muziky a popkultúry. Čitateľom približuje rôzne témy a rada pracuje aj na rozhovoroch so zaujímavými ľuďmi.