Kontroverzný dokument Leaving Neverland možno zmení váš pohľad na Michaela Jacksona, kráľ popu mal zneužívať deti

Kontroverzný dokument Leaving Neverland možno zmení váš pohľad na Michaela Jacksona, kráľ popu mal zneužívať deti

Leaving Neverland rozdeľuje aj Jacksonovu rodinu. Kontroverzný dokument o Michaelovi Jacksonovi má dohru, píše americký magazín Rolling Stone.

Rodina žaluje HBO o 100 miliónov dolárov (88 miliónov eur). Snímka údajne porušuje zmluvu HBO s organizátormi Jacksonových koncertov. Kráľ popu zomrel v roku 2009 vo veku 50 rokov.

4-hodinový dokumentárny film o vzťahu medzi Michaelom Jacksonom a dvoma mladými chlapcami (Wade Robson a James Safechuck) v Neverlande si môžu diváci pozrieť na HBO GO. Leaving Neverland bol s veľkým úspechom v premietnutý v januári na americkom festivale Sundance, HBO ho vysielalo 3. a 4. marca v dvoch dieloch. 

Právnici Jaksonovej rodiny už vydali aj tlačovú správu, v ktorej dokument odsúdili.

Janet Jackson dokonca vyčítajú, že sa nepostavila na obranu brata. Tú však čoskoro uvedú v newyorskom Barclays Center do rockenrollovej siene slávy, preto zrejme neriskuje a nespája hudobnú kariéru s rodinou, uvádza britský denník The Sun.

Výsledok? Svet je šokovaný, fanúšikovia sú pobúrení a rádia Jacksona prestávajú hrať. 

Zdroj titulnej foto: Zdroj: HBO / Leaving Neverland

Avatar

Autor:

Editor magazínu Klocher – vyštudoval masmediálnu komunikáciu na Univerzite sv. Cyrila a Metoda v Trnave. Je občasným fotografom a kameramanom. Píše o filme a uskutočňuje rozhovory na celospoločenské témy. Za rozhovor „Moderátor Václav Moravec: Nenávidíme cudzincov, ale vládnu nám Slovák a Polojaponec“ bol ako spoluautor nominovaný na Novinársku cenu 2018 a na Cenu nadácie otvorenej spoločnosti.