Horúci videoklip natočili na jedinú klapku! Speváčka Lea Danis posúva svoje hranice a jej intímnu pieseň Closer musíte počuť

Horúci videoklip natočili na jedinú klapku! Speváčka Lea Danis posúva svoje hranice a jej intímnu pieseň Closer musíte počuť

Speváčka Lea Danis má nový slovensko-brazílsky singel ‘Closer’. Pozrite si unikátne tanečné video natočené na jedinú klapku. To musíte vidieť.

Lea Danis posúva svoje hranice. Posledný februárový deň zverejnila sľúbenú novinku, jedinečný videoklip k future-bass-popovej novinke Closer. Už pri prvom zhliadnutí asi každého hneď zaujme minimálne jedna netradičná vec, a to, že klip je bez jediného strihu. 

O réžiu novinky sa postaral mladý kameraman a fotograf Miňo Debnár (Celeste Buckingham, Twiins, Samo Tomeček), ktorý nakrútil aj Lein predošlý singel Nádej. Výkonným producentom je nová značka pre projekty v oblasti hudby a videa Goood One Creative.

A ako vyzeralo samotné nakrúcanie intímneho videoklipu Closer? Dočítate sa tu.

Rada experimentuje

Popová speváčka rada experimentuje, a tak koncom roka prijala ponuku na spoluprácu s brazílskym hudobným producentom, ktorý si hovorí CELØ. Spojenie medzi Bratislavou a Rio de Janeirom na seba nenechalo dlho čakať a máme tu vydarenú zmes popu, future bass a ľahkého r’n’b.

Intímna pieseň, ktorá sa objaví aj na pripravovanom EP ’In between the Worlds’ vznikla veľmi rýchlo, podobne ako atmosferický videoklip. Zatancovala si v ňom talentovaná dvojica Radovan Kliment a Ana Zuz, ktorí vlastným telom dokonale vyjadrili intimitu skladby, ktorej hlavnou témou je láska a blízkosť. Pár tancuje počas celého klipu, zatiaľ čo sa Lea prechádza v priestore, pričom sa postupne ukazujú ďalší umelci.

Video nemá konkrétnu dejovú líniu, naopak, necháva priestor pre fantáziu diváka.

Zdroj: Anton Gráf

“Na začiatku som oslovila tanečníka, ktorý je vo svojej komunite známy ako Otec Mirec a ten mi dal tip na Rada. Keď som si ‘prelustrovala’ Radov Instagram, bola som nadšená. Poslal mi prvý náhľad choreografie. Hneď som vedela, že toto je ono,” hovorí Lea, ktorá sa kedysi sama venovala tancu. “Tanec spolu s hudbou milujem a hľadala som niekoho, kto skladbu pochopí a precíti. Len sa na tých dvoch pozrite, dokonalosť,” dodala.

Tanečné video sa nakrúcalo v priestoroch tanečnej skupiny SĽUK pri Bratislave. “Tie priestory ma úplne dostali, hoci kameraman Miňo mal ťažkú úlohu skrývať sa pri točení, aby ho v odrazoch zrkadiel nebolo vidno. Veľký biely klavír v rohu miestnosti sme museli prenášať, ale museli sme ho mať na zábere. Všetci chlapi na mieste spojili sily a niekoľko stokilový nástroj zázrakom preniesli. Museli sme tiež vybaviť, aby sa nám nespustil alarm pri vypúšťaní dymu. S produkciou SĽUK-u bola skvelá spolupráca, za čo im aj takto veľmi ďakujem,” prezradila Lea.

Zdroj: Anton Gráf

Kto je Lea Danis?

Lea, vlastným menom Lea Daniš, mladá speváčka a textárka, pôvodom Humenčanka, je tvár slovenskej hudobnej pop-scény. Speváčka si s jej špecificky zafarbeným hlasom a spoluprácami s umelcami z rôznych kútov sveta pri tvorbe nekladie žiadne hranice, o čom sme sa presvedčili v nedávnom rozhovore. Každá skladba je vo svojej podstate popová a Lea si do nich namiešava prvky soulu, elektroniky, dark popu či reaggetonu spontánne.

Avatar

Autor:

Editor magazínu Klocher – vyštudoval masmediálnu komunikáciu na Univerzite sv. Cyrila a Metoda v Trnave. Je občasným fotografom a kameramanom. Píše o filme a uskutočňuje rozhovory na celospoločenské témy. Za rozhovor „Moderátor Václav Moravec: Nenávidíme cudzincov, ale vládnu nám Slovák a Polojaponec“ bol ako spoluautor nominovaný na Novinársku cenu 2018 a na Cenu nadácie otvorenej spoločnosti.