Nie je kyslík ako kyslík!

Osobná skúsenosť je neprenosná. S tou svojou sa Julianna Hložek Grmannová delí už niekoľko rokov. V najťažšom období jej života sa nápomocnou stala kyslíková terapia.

Život prináša situácie, kedy si nie jeden z nás povie „prečo práve ja?“ Nazerať však na negatívne skúsenosti ako na príležitosť a nádej pomáhať iným chce nielen poriadnu dávku odhodlania, ale aj sily. Julianna Hložek Grmannová (48) to dokázala. Energická žena, ktorá na vlastnej koži pocítila, aké ťažké je bojovať o vlastný život, sa do minulosti nerada vracia. Zákerná choroba v predposlednom štádiu jej veľa vzala, no aj otvorila novú cestu. Náročnú chemoterapeutickú liečbu pred rokmi podporila kyslíkovou inhaláciou a dodnes na ňu verí. Informácie, ktoré si počas ochorenia naštudovala a dostala, ju posunuli tým správnym smerom a svoju skúsenosť už 12 rokov zdieľa s verejnosťou. A veľmi úspešne!

oxyslovakia
Zdroj: Petra Ficová
O prospešných a silných protizápalových účinkoch kyslíka ste sa dozvedeli v čase, keď ste bojovali o život na onkológii…

Keď človek kope sám za seba, má chuť a silu vyskúšať všetko, čo mu môže pomôcť. V 36 rokoch mi diagnostikovali Non-Hodgkinov lymfóm a zrútil sa mi celý svet. Popri klasickej liečbe v nemocnici som hľadala alternatívy, ktoré by neboli kontraindikáciou k liečbe a našla som kyslík. Nie však ten 21 %, ktorý je v ovzduší, ale koncentrovaný na 98 %. Na vlastnej koži som vyskúšala jeho protizápalovú, hojivú schopnosť a ucítila, ako sa mi vrátili sily. Veľa mojich spolupacientov bralo iba klasickú liečbu. Neskúšali a ani nemali chuť hľadať nič iné. Boli aj takí, ktorí  odmietli klasickú liečbu a upli sa iba na alternatívu. Našťastie som ten typ, ktorý nevidí veci len biele a čierne. Som ochotná riskovať iba do miery môjho zdravého úsudku a som presvedčená, že kyslík zafungoval. Vyskúšala som takmer všetko, aj preto sa dnes ľudia na mňa obracajú s dôverou o radu. Nie som teoretik, ktorý má veci len naštudované, všetkým som si skutočne sama prešla.

Štatistiky sú neúprosné, dnes sa s rakovinou stretne každý štvrtý človek. Majú vyliečení pacienti snahu pátrať aj po psychickom pôvode choroby?

Dnes už áno. Dokonca často až tak veľmi, že skĺznu do akéhosi démonizovania psychickej príčiny choroby. Za rakovinou a v zásade akoukoľvek chorobou však nemôžeme hľadať výlučne fyzickú alebo psychickú príčinu. Niekedy je naozaj štartérom psychika, a tá sa prejaví aj na fyzickom tele. Netreba sa však upínať jedným alebo výlučne druhým smerom, ale nájsť rovnováhu. Zlatá stredná cesta je moja rada v prevencii, ale aj pri vážnom ochorení. Dôležité je nezblázniť sa a neskúšať bezhlavo veci, ktoré ste nikdy predtým nerobili.

V čom je inhalácia kyslíka pre ľudský organizmus taká výnimočná?

Drvivá väčšina ľudí má jemne znížený obsah kyslíka v krvi a s určitosťou nevieme, čomu to pripísať. Či životu v meste a smogu, nesprávnemu plytkému dýchaniu alebo stresu. Silne koncentrovaný kyslík pôsobí ako protizápalová látka a je dokázané, že napríklad onkologické bunky, ktoré vznikajú každú sekundu v každom z nás, v dostatočne okysličenom prostredí nemôžu prosperovať. Okrem priamych inhalácií sa využíva kyslík aj na zrýchlenie účinnosti ostatných procedúr – pri chudnutí, zrýchlení toku lymfy, aplikáciách magnetickej deky či ako súčasť regenerácie pri rôznych úrazoch či ochoreniach. Koncentrovaný kyslík je nádherne jednoduchá, ale extrémne účinná vec nielen vtedy, keď bojuje s problémom. Slúži aj ako prevencia či elixír mladosti.

Prvá a zatiaľ jediná kyslíková klinika OxySlovakia je po víťazstve nad chorobou vaším ďalším úspechom. Ako vznikla táto myšlienka?

Nebolo to až také prozaické a môj nápad nevyšiel z vedomostí, ktoré mám dnes. Invektívy typu „predavačka vzduchu“, ktorými ma zo začiatku častovali, boli ešte tými najmenej urážajúcimi, vyplývajúcimi z neznalosti rozdielu medzi kyslíkom a vzduchom. Oxyslovakia je projekt služieb, ktorý vznikol z mojej predošlej skúsenosti s chorobou a priznávam, že na začiatku neexistoval žiadny biznis plán, iba obrovská chuť ukázať ľuďom niečo také úžasné, ako je oxygenoterapia. Pred 12 rokmi sme začínali v malej miestnosti, kde okolo jedného kyslíkového koncentrátora s aroma stanicou dýchali štyria klienti koncentrovaný ionizovaný kyslík. Ide o základnú procedúru oxygenoterapie, ktorú možno ľudia poznajú z kúpeľov. Dnes sú kyslíkové terapie, vychádzajúc zo starých tradícií, pretavené do rôznych služieb.

Interná aj externá časť našej a vašej Oxyslovakia Kyslíkové procedúry a Skenar harmonizácie pokope. Julka, Gitka, Zuzka, Bianka, Natálka, Katka, Mirka. Ďakujeme, Peťka za foto Petra Ficova .

Zveřejnil(a) Oxyslovakia Kyslíkové procedúry a Skenar harmonizácie dne Pátek 12. července 2019

Čo všetko môžu klienti na kyslíkovej klinike absolvovať?

Okrem klasickej oxygenoterapie je najväčšou vychytávkou barokomora, ktorá sa odporúča nielen pri chudnutí, erektilnej dysfunkcii, ale aj ako prevencia cievnych chorôb. Tu môžeme zásobiť tkanivá organizmu kyslíkom až do nevyhnutnej úrovne v podtlaku cca troch metrov. Podľa knihy hyperbarickej medicíny sa po desiatich návštevách barokomory dajú výsledky porovnať s estetickými výplňami. Čiže okrem ozdravenia organizmu má aj skrášľovaciu funkciu. Samozrejmosťou je okysličenie pleti, diamantová dermabrázia a dokonca aj zuby bielime pomocou uvoľňovania aktívneho kyslíka.

Prirodzeným vyústením práce s kyslíkom bol aj nápad priniesť ho v „take away“ forme?

Dlho som premýšľala nad tým, ako zabaliť niektoré benefity kyslíka a priniesť ho ľuďom bez nutnosti chodiť na procedúry. Dovtedy, kým moji partneri z Čiech ukončili patentové riadenie, som si vodu okysličovala sama. Patentovaný nápoj, ktorý zaručuje, že sa do vody dostane 90 mg kyslíka na liter a udrží sa v nej, obsahuje 12-krát vyšší obsah kyslíka ako voda z vodovodu. Okrem uhasenia smädu prináša celý rad benefitov pre ľudské zdravie. Ponúka prirodzenú vitalitu bez stimulantov, pocit ľahkosti v žalúdku, pocit čistých hlasiviek, prevenciu proti civilizačným a onkologickým ochoreniam, okysličuje mozog a napomáha zvyšovať výkonnosť pri športe vďaka okysličeniu krvi.

ESTE 2 VOLNE NEDELNE TERMINY NA PERSONALIZOVANU OXYGENOTERAPIU 1+1 ZADARMO v nasej pobocke @oxy_iemspa v RIVER PARKU – o…

Zveřejnil(a) Oxyslovakia Kyslíkové procedúry a Skenar harmonizácie dne Neděle 26. května 2019

Z pozície pacienta ste sa teda dostali do roly odborníčky. Radíte dnes ľudom okrem kyslíkovej liečby aj v inom smere? 

Snažím sa. Tým, že som vyskúšala viacero alternatívnych postupov, psychologických rovnako, viem ľudom poradiť, ktorým smerom sa vybrať a čo vyskúšať. Veľakrát to nie je ani kyslíková liečba, ale niečo celkom iné. Neodporúčam to, čo výsostne „ponúkam“ ja. Počas individuálneho sedenia spoločne hľadáme najefektívnejšie metódy a hoci ma to dlhé roky vyčerpávalo, dnes viem, že pre ľudí s vážnymi chorobami som často príkladom a nádejou, že bojovať sa oplatí a vyliečiť sa dá. Komplexná poradenská činnosť sa stala v našom centre pre klientov veľmi žiadaná.

Aké sú reakcie ľudí a lekárov na kyslíkové inhalácie? 

Keď sme pred rokmi začínali, často som sa stretávala s názorom, že ide len o biznis. Dokonca o biznis so „vzduchom“. Situácia sa našťastie zmenila a čoraz častejšie sa stáva, že nám klientov posielajú lekári bez toho, aby  nás poznali. Dobré skúsenosti šíria klienti samotní a aj iné centrá pridali do svojich portfólií inhalácie či okysličenia pleti. Aktuálne sa veľmi teším spolupráci s psychiatričkou MUDr. Amdreou Mentovou, ktorá po 3-ročnom výskume prišla s výsledkom, že kyslík vie pomôcť pacientom pri znižovaní dávky antidepresív. Procedúra OxyReset, ktorá je u nás novinkou, je účinnou metódou, ako pomôcť aj nadmieru vyčerpaným a prepracovaným klientom, ktorým záleží aj na psychickom zdraví a stabilite. V príjemnom prostredí, s napojením na kyslík a maximálnou koncentráciou na rozhovor, ktorý sa nedá porovnať s tým, ktorý poznajú z bežných ambulancií.

View this post on Instagram

Este vam chcem nieco doplnit k predoslemu postu a storkam, lebo vela DM som dostala, takze asi to zmysel ma, sem tam dat aj sem daku info z mojich 12r. skusenosti v obore.. .. dakujem, ze ocenujete tu pracu na edukacii pre vas♥️♥️ Specialne k lpg, lpg s cvicenim a kavitackam chcem LAICKY vysvetlit ten KYSLIK. Nie odborne, to nikto nesejvuje, teda kym nie je chory a musi sa zacat zaujimat 🤮 Ale prave pri tejto vasej teme – celulitida a chudnutie vseobecne. Takze takto: Cvicievate vsak? Vsimli ste si niekedy vzhlad kože na tele ked ste cviclili v telocvicni, gyme /posilke a vonku?? Ja mnohokrat.Niekolko mesiacov drenia v uzavretom priestore sa nevyrovna vzhladu pokozky za tyzden VONKU💯 Vsimla som si to aj v mladosti, ked sme cvicili taebo 2xdo tyzdna v telocvicni s Fredym Aysim. Potom sme isli na tyzdrn na Donovaly, alebo zochovu chatu a za 5 dni, pri TEJ ISTEJ namahe bola celula PREČ! Detto predminule leto, 5 dni cvicenia vonku so Zoricou, celula prec. Minuly rok ten isty pobyt, ale vnutri, a rozdiel vo vzhlade pokozky minimalny. CHAPES TO? Ta energia z kyslika je palivom pre kazdu bunku, v tomto pripade pre tu svalovu, atrofovanu💪 PRETO vam 95% kyslik DOPORUCUJEME pocas kazdej procedury, kde pracujeme so svalom. Teraz mame zarabanu SLIM inhalaciu na Zahradnickej namiesto za 39€ iba za 15€, aby ste si ten efekt sami naskusali. Ja osobne si dam euricka radsej za nu, ako za aperol, ten cukor z alkoholu sa ide rovno hodit na krk tvojmu tuku😁💯 #oxymama mudruje, ale ak sa mi podarilo byt laicka a objasnit, prosim si ♥️

A post shared by Julinka💨💧#Oxymama💙 (@julianna_hlozek_grmannova) on

Kyslík je vašou neodmysliteľnou súčasťou a vášňou. Máte víziu, kde a v akej forme by sa najbližšie mohol objaviť a pomôcť?

Moje plány a sny sa stále vyvíjajú a pevne verím, že v dohľadnej dobe sa opäť zhmotnia. Spolu s doktorkou chémie Martinou Dudovou tvrdo pracujeme na tom, ako kyslík uchopiť a „vpraviť“ do prírodnej kozmetiky, ktorú ženy dokážu, bez špeciálnych prístrojov, akými disponujú kozmetické centrá, používať doma. Keďže dnes už vieme kyslík zastabilizovať vo vodnej forme, po náročných a dlhých procesoch sme našli spôsob, ako využiť hojivé a omladzujúce účinky kyslíka v kozmetike aj na domáce ošetrenie.

Avatar

Autor:

Magazín, ktorý tvoríme spolu