Kylie Jenner je najmladšou miliardárkou na svete. Zarobila si peniaze naozaj sama?

Kylie Jenner je najmladšou miliardárkou na svete. Zarobila si peniaze naozaj sama?

Kylie Jenner je podľa najnovších tvrdení najmladšou miliardárkou a samoživiteľkou na svete. Z trónu zosadila Zuckerberga, tvrdí magazín Forbes. Zarobila si tie peniaze ale naozaj sama?

Kylie Jenner sa preslávila vďaka vlastnej rodinnej televíznej show s názvom Keeping Up with whe Kardashians. Neskôr sa stala populárnou na Instagrame vďaka svojim fashion fotkám a najmä kvôli plastikám, ktoré údajne podstúpila.

Minulý rok sa jej meno skloňovalo hlavne kvôli tehotenstvu s Travisom Scottom. Avšak v auguste minulého roka sa objavila na titulke magazínu Forbes, ktorý ju korunoval za najmladšiu miliardárku sveta. Toto tvrdenie pohoršilo mnohých. Veľké množstvo čitateľov sa domnievalo, že zarobené peniaze si nezaobstarala ani tak sama, ale pomohla jej k tomu jej bohatá rodina, do ktorej sa už narodila.

Klan Kardashianiek pokope. Zdroj: E!

Forbes jej venoval pozornosť v prvom rade kvôli tomu, že už ako 21-ročná vlastní majetok, ktorý je ohodnotený na desať cifier.

Aj keď sa Jenner spočiatku preslávila najmä vďaka rodinnej show, svoj majetok nadobudla predovšetkým skrz svoje výborne predávané kozmetické výrobky pod značkou Kylie Cosmetics.

Kozmetiku si miliardárka navrhovala sama, propagovala ju na svojom instagramovom profile a taktiež ju aj používala. Po tom, ako sa jej beauty veci dostali na trh, vznikol obrovský boom, ktorý spôsobil, že sa po jej výrobkoch len tak zaprášilo.

Sada leskov na pery od Kylie Cosmetics. Zdroj: teenvogue.com

To mladú Kylie len motivovalo k vymýšľaniu novej kolekcie, ktorá bola rovnako úspešná ako tá prvá.

Milovaná aj nenávidená

Aj keď sa nedá odoprieť, že Kylie je ambiciózna a vrhla sa do tvorby svojej kozmetickej značky s entuziazmom, niektorí spochybňujú, že jej peniaze si naozaj zarobila ona sama. Domnievajú sa, že keby nepochádzala z takého zázemia, z akého pochádza, v živote by nič nedosiahla.

Kylie Jenner sa proti týmto obvineniam bráni a nenechá si skákať po hlave.

Len pred mesiacom prezradila pre Paper Magazine, že žiadne z jej peňazí nie sú zdedené. Taktiež potvrdila, že všetky peniaze, ktoré má, si zarobila vlastným úsilím.

Taktiež tvrdí, že jej rodičia Kris a Caitlyn Jenner ju v 15 rokoch odstrihli od peňazí a financovania a nútili ju postarať sa o samu seba.

„To, čo sa snažím povedať, je, že áno, mala som základ, ale nič z toho, čo mám, nie je zdedené,” pokračovala Kylie.

Kritika pre Forbes

Forbes si kvôli najmladšej “Kardashianke” vyslúžil kritiku.

„Aby to bolo jasné, Forbes definuje “samoživiteľa” ako niekoho, kto si vybudoval spoločnosť alebo vlastní bohatstvo, z ktorého ani časť nezdedil,” prezradil na obranu Forbes.

Taktiež vytvorili stupnicu, ktorá hodnotí, akým v skutočnosti samoživiteľom je daný podnikateľ.

Kylie Jenner sa podľa Forbes umiestnila na 7. mieste podnikateľov, zatiaľ čo Oprah Winfrey skončila až na 10. mieste. Zdroj: Kevin Tachman

Čitateľom sa zdá najviac nespravodlivý práve fakt, že na 10. mieste sa umiestnila mediálne známa Oprah Winfrey, ktorá sa narodila do chudobnej rodiny a všetko si vybudovala sama, bez pomoci.

Naopak, Kylie Jenner, ktorá mala zázemie a bohatstvo odmalička, sa umiestnila na 7. mieste.

Zdroj: bbc.com

Avatar

Študentka masmediálnej komunikácie a autorka pre online magazín Klocher, ktorá prináša čitateľom nové informácie zo sveta hudby, módy či kinematografie.