Kourtney Kardashian nepodceňujte, toto je jej šialený tréningový plán so skvelými výsledkami

Kourtney Kardashian nepodceňujte, toto je jej šialený tréningový plán so skvelými výsledkami

Pravidelne pridáva fotky, na ktorých sa pýši vymakanou postavou. Ako to Kourtney Kardashian dosiahla, sa dozvieš v tomto článku. 

 

Cvičenia s trénerom

V svojej aplikácií Kourtney prezrádza metódu cvičenia, ktorej autorom je jej tréner Don Brooks. Podstatou tréningového plánu je, aby bol rozdelený na štvrťroky, tzn., že každý štvrťrok cvičia inú skupinu cvikov. Tie potom striedajú s dňami odpočinku. Brooksové tréningy zahŕňajú silové cviky, ktoré sa striedajú s intenzívnym kardiom. Kourtney pri cvičení často využíva aj cvičebné pomôcky ako laná, bosu alebo TRX.

Čo je TRX? To sa dozvieš, ak si prečítaš aj náš rozhovor s fitness trénerkou Lexou. Hovorí aj o tom, prečo sa otvárajú ženské fitká, prečo jej klientelu dnes tvoria samé ženy, ktoré chcú schudnúť a spevniť, a či dokážu sedavý spôsob v škole vykompenzovať hodiny telesnej výchovy.

Parťáčka nesmie chýbať

Kourtney Kardashian priznala, že sestry Kim a Khloe sú jej veľkou motiváciu. Spoločne chodia na tréningy a podporujú sa navzájom. Na sociálnych sieťach sa pravidelne fotia v spotených tričkách alebo v obľúbenej polohe “zo zadu”. Kourtney priznala, že potrebuje cvičiť minimálne štyri až  päť krát za týždeň. Sestra Khloe jej obzvlášť pomáha dodržiavať stanovené fitness ciele, často ich totiž spoločne vidieť na fotkách z tréningov.

Aktívna aj vonku

Kourtney pred nedávnom pridala fotku zo zasneženého svahu na lyžiach. V inom príspevku na Instagrame zasa prezradila, že sa nachádzala v Aspene v Colorade, odkiaľ odštartovala tréningový plán na lyžiach. O Kourtney je známe, že cez leto sa zasa aktívne venuje volejbalu alebo tenisu. Fanúšikom tak ukazuje, že udržiavať formu sa dá aj ináč ako len z fitness centier.

View this post on Instagram

🏂⛷🏂

A post shared by Kourtney Kardashian (@kourtneykardash) on

Kardio je základ

Podľa videa, ktoré pravidelne zverejňuje na svojom kanáli YouTube, Kountry tvrdí, kardio cviky typu burpees alebo climbing sú základ. Miluje aj skákanie cez švihadlo.

Nebojí si udrieť do vreca

V príspevkoch na Instagrame Kourtney prezrádza aj svoj vzťah k boxu. Udieranie do vreca jej prirástlo k srdcu ako mnohým iným celebritám. Na uvedených fotkách vyzerá síce spotená, no šťastná a veru výsledok je na nej aj patrične vidieť.

View this post on Instagram

i wish you would 🥊

A post shared by Kourtney Kardashian (@kourtneykardash) on

Zostáva aktívna na dovolenke

Ak poznáte rodinu Kardashianov, viete, že radi cestujú – zvyčajne všetci spolu, no občas aj individuálne. Či tak alebo onak, Kourtney je za každých okolností na dovolenke aktívna. Stačí sa pozrieť na fotky, ktoré zdieľa na sociálnych sieťach, raz si užíva jazdu na bicykli, inokedy trénuje na paddleboarde.

View this post on Instagram

sporty spice

A post shared by Kourtney Kardashian (@kourtneykardash) on

Zdroj: womenshealthmag.com / Mallory Creveling

Avatar

Redaktorka magazínu Klocher – študuje masmediálnu komunikáciu na Univerzite sv. Cyrila a Metoda v Trnave. Pravidelne píše pre magazín o zdravom životnom štýle Fitshaker. Jej články nájdete aj na Refresher Blogu či na portály Cvičte.sk. Vytvorila blog Ženuškáreň a vydala knihu Tvoja kniha do kabelky. Spolupodieľala sa na bestselleroch Z fitka do kuchyne, Fitness diár a Fitness kalendár.