Kokosový olej. Potravina, ktorá zmení náš život!

Kokosový olej. Potravina, ktorá zmení náš život!

V dnešnej dobe väčšina z nás používa voľno predajné lieky alebo lieky na predpis na zmiernenie rôznych zdravotných problémov. Možno by sme mali vyskúšať niektoré prírodné prostriedky, čo je samozrejmé lepšia voľba, aj keď robia svoju prácu a ako zdá, naozaj pomáhajú. Napríklad kokosový olej, jeden z prírodných najúčinnejších všeliekov, je viac ako efektívny pokiaľ ide o boj so žalúdočnými a tráviacimi ťažkosťami.

Pozrieme sa na najvýznamnejšie zdravotné výhody kokosového oleja. Zdravé mastné kyseliny v kokosovom oleji eliminujú škodlivé látky v tele, ničia škodlivé baktérie a infekcie kože, zvyšujú vytrvalosť a posilňujú funkciu mozgu. V skratke, podporujú celkový zdravý rast.

Aj keď je to odporúčané, mali by sme to konzultovať so svojím lekárom a pozrieť sa na lekárske stanovisko. Nie je tam žiaden vedľajší účinok, vrátane zahrnutia kokosového oleja do svojho denného režimu.

Čo je kokosový olej?

Kokosový olej je z prirodzených látok získaných z  kokosového orecha. Kokosový olej je dobre známy pre svoje upokojujúce a blahodarne účinky. Viac ako 1 500 štúdii dokazuje, že je jedným z najzdravších potravín, ktoré ľudia poznajú. Kokosový olej je vyrobený z 90%  zdravých nasýtených tukov, vrátane kyseliny laurovej a kyseliny kaprinovej.

Pôsobí ako antihubový prípravok a to zvyšuje hladinu energie a je ľahko spracúvateľné pre pečeň, ktorý reguluje všetko z proteínov na alkohol.

kokosovy-olej

Výhody kokosového oleja

1. Lieči kožné infekcie
– Kokosový olej má schopnosť chrániť povrch tela od baktérii, vírusov, nepríjemných plesní.
– Je veľmi účinný pri liečbe poškodených tkanív a modrín a to je veľmi silné v zabíjaní vírusov ako chrípka, infekcie hrdla, osýpky a hepatitída.
– Kokosový olej sa tiež často používa ako liek na kožné poruchy, ako aj hydratačný krém, ale aj opaľovací krém.

2. Pomáha pri cukrovke typu 2
– Ľudia, ktorí trpia cukrovkou 2 typu, sú odolní voči inzulínu. To znamená, že ich bunky nereagujú na inzulín a stali sa neschopnými premeniť glukózu na energiu.
– Kokosový olej je ideálny aj pre diabetikov, pretože jeho zdravé mastné kyseliny vytvárajú vyvážené reakcie na inzulín. Vzhľadom na skutočnosť, že sa im vytvorí alternatívny zdroj energie pre telo, tieto kyseliny znižujú záťaž pankreasu, ktoré produkujú inzulín a iné hormóny súvisiace s riadením cukrov.

3. Upokojuje infekcie močového mechúra a obličiek
– Infekcie močových ciest a obličiek môžu byť efektívne vyliečené pomocou kokosového oleja. Konkrétne, jeho mastné kyseliny zničia povlak lipidov na baktériách, ktoré zasa upokojujú zapálené oblasti.
– Kokosová voda je známa „splachovaním“ obličkových kameňov, čo z kokosového oleja robí jeden z najlepších prírodných antibiotík.

4. Podporuje funkciu mozgu
– Bolo vedecky dokázané, že spotreba kokosového oleja zlepšuje funkciu mozgu u pacientov s ľahkou formou Alzheimerovej choroby. Pečeň premieňa kokosový olej na „ketóny“ , zdroj energie poskytujúci  energiu pre bunky, ktoré sú schopné previesť glukózu na energiu. To je veľmi dôležité pre pacientov v skorých štádiách Alzheimerovej choroby (dáva im to alternatívny zdroj energie).
– Okrem toho, mastné kyseliny môžu pomôcť zlepšiť funkciu pamäte (podľa štúdie uverejnenej Neurobiology of Aging).

5. Pomáha predchádzať ochoreniam srdca a hypertenzii (vysoký krvný tlak)
– Nasýtené tuky prítomné v kokosovom oleji majú schopnosť  posilniť  dobrú hladinu cholesterolu v tele (HDL), podobne ako aj otočiť zlý cholesterol na dobrý.
– Takže, spotreba kokosového oleja znižuje riziko ochorenia srdca, zvyšuje antioxidačné vlastnosti, bráni vzniku krvných zrazenín a zlepšuje celkový zdravotný stav.

6. Zvyšuje vytrvalosť
– Zvýšenie rýchlosti metabolizmu a udržanie celkovej hladiny energie je jednou z najlepších výhod kokosového oleja.
– Ako už bolo spomenuté vyššie, keď ide o trávenie nespracovaného kokosového oleja, zdravé mastné kyseliny sú premenené na energiu pečeňou.
– Kokosový olej používajú športovci, ktorí prisahajú, že to zvyšuje ich výkon počas behov na diaľku a intenzívneho tréningu.

7. Podporuje trávenie
– Kokosový olej je známy tým, že pomáha telu absorbovať väčšie množstvo niektorých živín, ako sú vitamíny, vápnik a horčík.
– Podporuje zdravé črevá a znižuje žalúdočné kyseliny, ktoré môžu spôsobiť zlé trávenie, syndróm dráždivého hrubého čreva a zápalu.
– V skutočnosti antimikrobiálne vlastnosti kokosového oleja, ktoré zabíjajú parazitov a baktérie  zodpovedné za zažívacie ťažkosti.

8. Bojuje s parazitmi
– Kyselina laurová nachádzajúca sa v kokosovom oleji  má veľký účinok proti baktériám, prerušuje rast plesní a parazitov a eliminuje vírusy.
– Kokosový olej, ktorý je oveľa lepší zdroj ako cukor, je známy pre zvýšenie našej energetickej hladiny. Navyše, kokosový olej má schopnosť zahnať kvasinkové infekcie.

9. Zabraňuje vzniku zubného kazu
– Ako už bolo spomínané, kokosový olej pomáha nášmu telu absorbovať  väčšie množstvo niektorých živín, vrátane vápnika.
– Pokiaľ ide o vývoj zdravých zubov a prevenciu zubného kazu, je to veľmi dôležité. Odporúča sa skúsiť olejové ťahanie z kokosového oleja, je to technika, ktorá pomáha  odstraňovať baktérie a znižuje riziko ochorenia ďasien.

10. Odvracia hlad
– Kokosový olej je známy tým, že vďaka nemu nie sme hladní. Je to pravdepodobne spôsobené jeho ketónovými orgánmi, ktoré boli preukázateľné, ako redukcia chuti do jedla.
– Bolo vedecky dokázané, že ľudia, ktorí konzumujú vyššie množstvo kokosového oleja spotrebujú nižšie množstvo kalórii počas ich ďalšieho jedla.

Foto: commons.wikimedia.org
Zdroj: dailyhealthgen.com

Avatar

Autor:

Volám sa Lenka a pre web klocher.sk píšem od jeho začiatku, takže som akýsi "inventár" tejto stránky. :D Moje články sú zamerané najmä na témy žena, láska, rodina a deti, ale rada píšem aj články ohľadom rôznych testov, hlavolamov či vtipných videách. Medzi moje záľuby patrí šport, relax a trávenie času s blízkymi a priateľmi. Aktuálne začínam žiť novú životnú etapu a pripravujem sa na jednu z najväčších výziev - materstvo, tak držte palce, aby sme to s manželom zvládli :)