Jumping. Originálne cvičenie na trampolíne, vďaka ktorému schudnete!

Jumping. Originálne cvičenie na trampolíne, vďaka ktorému schudnete!

Jumping vám zaručí dávku energie a zábavy, dokonca pri ňom strácate tuky.

Čo teda jumping je?

Keďže jump je z anglického slova skok, skočiť, správne predpokladáte, že pôjde o skákanie. Ide o cvičenie na trampolínach s priemerom 125 cm a s pripevneným madlom. Madlo je tyč,  o ktorú má cvičiaci opreté ruky pri niektorých cvikoch. Niekedy vám pomôže aj pri strate rovnováhy, keď sa cvičia cviky na balanc. Udržať rovnováhu na trampolíne je náročnejšie ako na pevnej zemi. Môžete sa chytiť madla a pád určite nehrozí. Strieda sa pomalšia a rýchlejšia hudba, na ktorú skáčete podľa istej choreografie. Certifikovaná lektorka ukazuje a komentuje každý cvik.

Pomocou jumpingu posilňujete svaly, o ktorých ste si mysleli, že ich ani nemáte. Striedajú sa rýchle a pomalé skoky, šprinty, rôzne opakovania cvikov, pričom posilňujete brušné svaly, svaly na nohách a zadku. Cieľom nie je skočiť čo najvyššie, ale nohy sú tie, ktoré musia dupať všetkou silou. Zábavnou formou strácate kilogramy spolu s ostatnými cvičiacimi, ale každý na svojej trampolíne. Niekedy sa netrafíte do rytmu, skočíte opačnou nohou alebo zdvihnete druhú ruku ako ostatní. Nič sa však nedeje, pretože ani neviete ako a dostávate sa do toho správneho tempa.

Vypotíte veľké množstvo vody, preto je podstatné mať so sebou niečo na doplnenie tekutín. Nezabudnite ani na uterák. Hodina jumpingu je rozdelená na skákanie a v závere sa robí strečing a cvičia sa cviky na brucho.

Hodiny nie sú stereotypné, mení sa hudba, niektoré hodiny skáčete viac, iné menej. Vďaka tomuto cvičeniu sa vám zvýši kondička, spevnia svaly a hlavne sa dobre zabavíte pri strate kalórii. Jumping je určený nielen pre ženy, ale aj pre mužov a hlavne pre rôzne vekové kategórie. Je šetrný ku kĺbom, takže môžete skákať na plno. Jumping má stále viac nadšencov. Tak čo, skúsite ho aj vy?

Avatar

Autor:

Volám sa Lenka a pre web klocher.sk píšem od jeho začiatku, takže som akýsi "inventár" tejto stránky. :D Moje články sú zamerané najmä na témy žena, láska, rodina a deti, ale rada píšem aj články ohľadom rôznych testov, hlavolamov či vtipných videách. Medzi moje záľuby patrí šport, relax a trávenie času s blízkymi a priateľmi. Aktuálne začínam žiť novú životnú etapu a pripravujem sa na jednu z najväčších výziev - materstvo, tak držte palce, aby sme to s manželom zvládli :)