Jej príbeh sa začal v rodinnej tradícii bylinkárstva, dnes posúva hranice účinnosti jedinečnej slovenskej prírodnej kozmetiky

Jej príbeh sa začal v rodinnej tradícii bylinkárstva, dnes posúva hranice účinnosti jedinečnej slovenskej prírodnej kozmetiky

Spoločnosť Dulcia natural produkty netestuje na zvieratách a nepoužíva žiadnu chémiu, ale aktívne látky s preukázanými výsledkami. Na základe reakcií zákazníkov dokonca viackrát vznikli nové receptúry, ktoré si okamžite obľúbili.

Prenáša sa z pokolenia na pokolenie už niekoľko generácií. Bylinkárske korene má každý z tímu a mnoho zachovaných spisov liečiteľstva im výrazným spôsobom pomáha vytvárať originálne receptúry, ktoré inde zákazník nenájde.

„Dulcia natural vznikla za obrovskej podpory našich rodín, kamarátov a kamarátov našich kamarátov, ktorí boli ochotní skúšať, testovať a všetko zapisovať,” spomína na začiatky zakladateľka Dulcia natural, Lucia Klebercová. Samotný výskum neskôr rozšírili o tím odborníkov, s ktorými spolupracujú na vývoji receptúr, čím podľa vlastných slov neustále posúvajú hranice účinnosti jedinečnej prírodnej kozmetiky.

Pri výrobe používajú suroviny, ktoré sú históriou overené, ale aj novo objavované prírodné a aktívne látky s preukázanými výsledkami. „Naša práca ovplyvňuje celý náš život a pevne veríme, že to budete cítiť. Naše výrobky sú profesionálne, prírodné a poctivé,” hovorí s úsmevom Lucia a dodáva, že sa budú v tíme veľmi tešiť, ak budú zákazníci kozmetiku používať s láskou tak, ako ju aj oni s láskou pripravujú.

Lucia Klebercová vždy s úsmevom. Zdroj: Eva Jonisová

Telo sa potrebuje zbaviť chémie

„V kozmetike nepoužívame žiadne umelé farbivá, živočíšny tuk, palmový olej a parabény. Nenájdete  u nás ani destilovanú vodu, ktorá sa z pokožky rýchlo vyparuje a vysušuje ju,” hovorí. Silné antioxidanty (extrakt z grapefruitových jadier či z rozmarínu, levanduľa alebo kyselina kaprylová) zamedzujú rastú baktérií, plesní a oxidácii olejov, masiel – na pokožke pôsobia tiež čistiaco a preventívne.

Zároveň upozorňuje, že pri prechode z bežnej kozmetiky na prírodnú je potrebná aj adaptácia pokožky. Tá sa potrebuje zbaviť chémie a nasýtiť vlastnými prirodzenými látkami. Adaptácia v tomto prípade môže znamenať jemne napnutú pokožku, resp. krátkodobé zhoršenie stavu pleti.

„Príznaky však v priebehu niekoľkých dní ustúpia a pleť sa vám poďakuje za vaše rozhodnutie vydržať,“ dodáva.

Zdroj: Eva Jonisová

Krémy dávkujte podľa ročných období

„Naša kozmetika nie je testovaná na zvieratách. Nikdy žiadne zvieratko nepodstúpilo testy našich krémov a ani ich jednotlivých zložiek. Nesúhlasíme s týmito postupmi,” hovorí Lucia.

Jedinečnosť Dulcia natural spočíva aj v tom, že je založená na báze rastlinných a bylinných extraktov, čistých esenciálnych olejov, vzácnej ružovej vody a aloe vera. Aby pre každého priniesli kus prírody, hľadajú originálne receptúry a postupy, pracujú na vývoji a dopĺňaní sortimentu. Na základe reakcií zákazníkov dokonca viackrát vznikli nové produkty, medzi nimi aj výživný krém pre dámy s vysušenou a zrelou pokožkou. Ide o sérum, ktoré jej prinavráti mladší a revitalizačný vzhľad.

A čo Lucia odporúča? Krémy dávkovať predovšetkým podľa ročných období a častí dňa. Počas zimných dní potrebujeme pokožku viac ochrániť pred studeným vetrom a mrazom, vtedy sú vhodnejšie výživné krémy. Hydratačné krémy je lepšie používať na noc a v teplejších obdobiach, keď pleti stačí dodať vyššiu dávku hydratácie. Ale samozrejme aj v tomto prípade platí, že je to individuálne a zákazník sa s nami môže kedykoľvek poradiť.”

Zdroj: Eva Jonisová

Produkty do každej rodiny

Ich produkty sú univerzálnejšie, aby si dotyčný nemusel vyberať z množstva prebytočných krémov a netvorila ich celá polička. Aby boli vhodné takmer pre každého a prípadne ich využila celá rodina. My sme tri baby v domácnosti a spoločne máme jeden čiastiaci gél. Krém sme si už samozrejme vybrali podľa typu pleti.”

V ponuke je tiež tzv. domáca lekárnička, ktorú tvoria liečivé mastičky. „Výborná je zinková mastička vhodná od malého bábätka na zapareniny až po akné a rôzne poranenia kože, opary či herpesy. Odporúčame aj náš hojivý gél z aloe vera alebo jemný hojivý balzam – produkty, ktoré skrátka patria do každej rodiny.”

Poradiť sa chodia aj muži, pre ktorých je pripravený kvalitný krémový dezodorant, ktorý sa vtiera do podpazušia, prípadne hydratačný krém pre mužov„Tieto dezodoranty sú pre nich novinkou. Najskôr okúňajú nad ich aplikáciu, ale veľmi rýchlo zistia, ako fantasticky fungujú. Účinok je okamžitý.”

Produkty plné chémie dlhodobo odmietal aj jej manžel, preto mu s pomocou šikovného tímu vyvinuli spomínaný dezodorant, ktorý dnes predávajú pánom. Tí si ich kvalitu nevedia vynachváliť.

Radi vám poradia

„Zdokonaľujeme sa a vynakladáme obrovské úsilie, aby sme naplnili potreby aj toho najnáročnejšieho zákazníka.  Sme pripravení poradiť s výberom i s nákupom,” hovorí Lucia.

Tím Dulcia natural je tu pre vás a na telefónnom čísle 0907 740 323 vám radi poradia:

  • pri výbere kozmetiky pre vás,
  • ak chcete zmeniť objednávku, chcete posunúť termín alebo miesto doručenia tovaru,
  • ak chcete získať informácie, ktoré ste na stránke nenašli.

Volajte pondelok – piatok od 8:30 do 16:00 hod. Otázky a pripomienky môžete zaslať tiež na e-mailovú adresu dulcia@dulcia.sk.

 

Text je publikovaný v spolupráci s Dulcia natural.

Avatar

Autor:

Editor magazínu Klocher – vyštudoval masmediálnu komunikáciu na Univerzite sv. Cyrila a Metoda v Trnave. Je občasným fotografom a kameramanom. Píše o filme a uskutočňuje rozhovory na celospoločenské témy. Za rozhovor „Moderátor Václav Moravec: Nenávidíme cudzincov, ale vládnu nám Slovák a Polojaponec“ bol ako spoluautor nominovaný na Novinársku cenu 2018 a na Cenu nadácie otvorenej spoločnosti.