Jednoduché kroky, ktoré vás dovedú k zdraviu. Riadite sa nimi aj vy?

Jednoduché kroky, ktoré vás dovedú k zdraviu. Riadite sa nimi aj vy?

Zabudnite na tabletky a doplnky!

Civilizačné choroby stále častejšie kradnú spánok a zdravie mnohým ľuďom na svete a zvyšujú počet výskumov i štatistík, ktoré sa ich snažia liečiť, skúmať a bojovať proti nim. Prečo by však ľudia museli skončiť s nálepkou “civilizačná choroba”, keď im môžu predchádzať prirodzenou a veľmi jednoduchou prevenciou? V týchto troch odsekoch sa nachádza spolu 9 bodov, ktoré sú pre naše zdravie alfou a omegou.

STRAVA

Piť viac vody. Dospelý človek by mal denne vypiť 2-3 litre tekutín. Najzdravšia je však čistá voda. Udržuje totiž telo pri správnej teplote, odstraňuje toxíny, čistí pokožku a pomáha obličkám. Pri dlhodobom pití čistej vody si uvedomíte, že vlastne nepotrebujete do seba liať sladké džúsy, kolu alebo energetické nápoje. Začiatky bez sladených nápojov síce budú ťažké, ale čistá voda vám prospeje omnoho viac.

Jesť raňajky. Prvé jedlo dňa by malo byť bohaté na energiu. Nemalo by byť veľmi mastné, sladké ani ťažké. Veľmi dobrým príkladom je zelenina, pečivo, cereálie či ovocie. Pokiaľ zjete raňajky, ktoré budú plné živín a zásobia vás energiou, nebudete cítiť častý pocit hladu a lepšie sa sústredíte.

Článok pokračuje na ďalšej strane