Jednoduchá technika, ktorá nás zbaví stresu a bolesti hlavy len za 30 sekúnd

Jednoduchá technika, ktorá nás zbaví stresu a bolesti hlavy len za 30 sekúnd

Bolesť hlavy je jeden z nepríjemných pocitov. Obzvlášť, keď nás bolí v práci alebo na ceste, keď nemáme tabletky poruke a my ich ani nechceme brať, kým to nie je absolútne nevyhnutné.

Pozrieme sa na jednoduchú metódu, ako sa zbaviť stresu a bolesti hlavy len za 30 sekúnd bez akýchkoľvek liekov.

Na našom tele sa nachádzajú aktívne body, ktoré môžeme masírovať na zmiernenie bolesti a utrpenia rôznej povahy. Akupresúrne techniky sú užitočné na zbavenie bolesti v tele, vrátane hlavy.

Bod stlačenia sa nachádza na dlani, medzi palcom a ukazovákom. Spojíme prsty, aby sme ho našli – mali by sme vidieť popredný sval na dlani a ten stlačíme. (Tento sval lepšie nájdeme, keď pripojíme palec k ukazováku, ten tvrdý sval, ktorý sa nám tam objaví, je ten pravý.) To je celá technika.

Pozrime sa na obrázok

technika

Čo vlastne robíme?

Stlačíme to miesto tak, že palec druhej ruky je na zadnej strane ruky, zatiaľ čo ukazovák je nižšie na dlani z opačnej strany. Vyvíjame tlak 30 sekúnd a potom si vystriedame ruky a urobíme to isté, tiež po dobu 30 sekúnd. Ak sme urobili všetko správne, bolesť hlavy čoskoro zmizne.

Pozor by si mali dávať však tehotné ženy, pretože táto technika môže spôsobiť predčasný pôrod!

Foto: www.publicdomainpictures.net853 × 1280
Zdroj: brightside.me

0
0
Google+ Linkedin

Written By :

Volám sa Lenka a pre web klocher.sk píšem od jeho začiatku, takže som akýsi "inventár" tejto stránky. :D Moje články sú zamerané najmä na témy žena, láska, rodina a deti, ale rada píšem aj články ohľadom rôznych testov, hlavolamov či vtipných videách. Medzi moje záľuby patrí šport, relax a trávenie času s blízkymi a priateľmi. Aktuálne začínam žiť novú životnú etapu a pripravujem sa na jednu z najväčších výziev - materstvo, tak držte palce, aby sme to s manželom zvládli :)