Nasledujúce jedinečné pláže sveta berú svojou osobitosťou dych

Nasledujúce jedinečné pláže sveta berú svojou osobitosťou dych

Predstavujeme vám pláže, ktoré svojou osobitosťou berú dych. Poďte sa pozrieť na fantáziu prírody. Určite vás zaujme nejedna z nich:

1. Pláž Whitehaven

Ostrov Whitesunday je súčasťou Austrálie a práve na ňom sa nachádza úchvatná 7 kilometrov dlhá pláž s pieskom bielym ako sneh. Aj keď si z neho snehuliaka asi nepostavíte, práve on je najväčším lákadlom ostrova. Jeho biele sfarbenie má na svedomí látka silica, ktorá z 98% tvorí jeho zloženie.

1.-Whitehaven-Beach-Australia-1

1.-Whitehaven-Beach-Australia-2

2. Ružová pláž

Ružovú pláž nájdete na Bahamách. Je necelých 6 kilometrov dlhá a aj keď by sa zdalo, že materiál, ktorý sfarbuje pláž na ružovo sú lupene kvetov, nie je tomu tak. Foraminifera je názov živočícha, ktorého ružové schránky sa intenzívne vyplavujú na piesok.

2.-Pink-Beach-Bahamas-1 2.-Pink-Beach-Bahamas-2

3. Ukrytá pláž

Neskutočné pôsobivá je pláž na ostrove Marieta, v Mexiku. Je akoby vyhĺbená do zeme. Turisti sa sem chodievajú nielen kvôli tomuto unikátu, ale taktiež kvôli krištáľovo čistej vode, ktorá ho obmýva.

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

3.-Hidden-Beach-Marieta-Islands-Mexico-2

4. Jaskyne v Algarve

Tieto pláže sú súčasťou jaskýň portugalského pobrežia jeho najjužnejšieho cípu. Dostanete sa sem z neďalekého mesta Faro, kde sa nachádza aj medzinárodné letisko. Stavíme sa, že ak ste vášnivým fotografom alebo zanieteným romantikom, už kupujete letenku…
4.-Algarve-Caves-Portugal-1 4.-Algarve-Caves-Portugal-2

  5. Sklenená pláž, Kalifornia

V obklopení malých útesov nájdete pláž, ktorá pripomína pirátsky poklad. Malé úlomky skla, dokonale obrúsené morským vlnením, pochádzajú z odpadového materiálu. Avšak efekt, ktorý utvárajú, je vskutku unikátny.
8.-Glass-Beach-California-1 8.-Glass-Beach-California-2

6. Žiarivá pláž

Táto unikátna pláž sa nachádza na Maledivách (konkrétne na ostrove Vaadhoo) a možno ešte na ďalších 5 miestach sveta. Cez deň sa zdá byť obyčajnou plážou, avšak v noci ponúka úchvatné predstavenie. Voda sa sfarbuje na žiarivú modrú farbu a túto svetelnú show má na svedomí fytoplanktón.

9.-Glowing-Beach-Maldives-1 9.-Glowing-Beach-Maldives-2

7. Pláž Koekohe, Nový Zéland

Táto pláž vás upúta zoskupením zvláštnych balvanov. Dostali pomenovanie „Moeraki“, majú priemer cca 3 metre a predpokladá sa, že sú staré vyše 60 miliónov rokov. Určite sú teda opradené nejednou legendou a lákajú nejedného turistu.

10.-Koekohe-Beach-near-Moeraki-New-Zealand-1 10.-Koekohe-Beach-near-Moeraki-New-Zealand-2

8. Pláž Jokulsarlon

Aj keď sa na tejto pláži asi veľmi neopálite, je bezpochyby šperkom Islandu. Čierny piesok, produkt sopečnej činnosti, je pokrytý obrovskými kockami ľadu.

12.-Jokulsarlon-Beach-Iceland-1 12.-Jokulsarlon-Beach-Iceland-2

9. Pláž Maho, Saint Martin

Pláž pre milovníkov adrenalínu? Áno, aj to je realitou. Nezaujme vás však žiadnym adrenalínovým športom, ani divokými vlnami. To, čo robí z tejto pláže jedinečnú záležitosť je, že je v podstate predĺženou časťou letiska. Každú chvíľu vám, dá sa povedať, tesne nad hlavou preletí boeing, či mohutný airbus.

14.-Maho-Beach-Saint-Martin-1 14.-Maho-Beach-Saint-Martin-2

10. Pláž Catedrales, Španielsko

Jedno z najromantickejších miest krásnej provincie Galícia. Je to pláž, cez ktorú sa tiahnu oblúkovité útesy a jaskyne. Aj sama príroda si vie vystavať nádherné katedrály…

15.-Beach-De-Cathedrales-Spain-1 15.-Beach-De-Cathedrales-Spain-2

Zdroj: http://herbeauty.co

Avatar

Autor:

Volám sa Lenka a pre web klocher.sk píšem od jeho začiatku, takže som akýsi "inventár" tejto stránky. :D Moje články sú zamerané najmä na témy žena, láska, rodina a deti, ale rada píšem aj články ohľadom rôznych testov, hlavolamov či vtipných videách. Medzi moje záľuby patrí šport, relax a trávenie času s blízkymi a priateľmi. Aktuálne začínam žiť novú životnú etapu a pripravujem sa na jednu z najväčších výziev - materstvo, tak držte palce, aby sme to s manželom zvládli :)