Vyberáte meno pre dieťa, no to, ktoré sa vám páči, má už veľa ľudí? Nezúfajte, inšpirujte sa týmto manželským párom

Vyberáte meno pre dieťa, no to, ktoré sa vám páči, má už veľa ľudí? Nezúfajte, inšpirujte sa týmto manželským párom

Ak ste práve v „očakávaní” a riešite, aké meno by ste dali svojej dcérke, môžete sa nechať inšpirovať šikovnou slovnou hračkou, ktorú vymyslel manželský pár z Veľkej Británie.

Byť rodičom je veľká vec. Nielenže si to vyžaduje množstvo obety, všetok voľný čas a zodpovednosť, pretože už nie ste iba vy, ale najmä vaše dieťa, občas sa vyskytnú aj komplikácie. Hlavne ak ide o výber mena.

Niekto to nazýva starosťami, niekto, naopak, tvrdí, že ide o milú vec. Všetci sa však zhodneme na tom, že výber mena je veľmi dôležitý. Dieťa ho budem mať predsa už na celý život, a preto by práve meno malo byť niečo, čo ho bude charakterizovať a vďaka čomu bude jedinečné.

Nikto by sa nechcel volať tak, že by sa mu to samému nepáčilo a robilo by mu to starosti. Meno treba starostlivo zvážiť, no nie vždy to je také jednoduché. Najmä vtedy, ak to, ktoré sa vám páči, má viac ako polovica ľudí z vášho okolia.

Čo s tým?

Rovnaký problém trápil aj britský manželský pár. Po tom, čo sa manželia dozvedeli, že budú mať dievčatko, v momente začali riešiť, ako sa bude volať. Manželom sa už dlhšiu dobu páčilo meno Kaitlyn, lenže medzičasom sa z neho stalo veľmi populárne meno a ako pár sám priznal, „bolo natoľko populárne, že sa už prestávalo páčiť aj nám. No keďže to bolo naše prvé meno a páčilo sa nám obom, chceli sme pri ‚novom’ mene z neho zanechať aspoň niečo, malú časť”. 

Po niekoľkodňovom premýšľaní im napokon napadlo, ako to spraviť. Stačilo použiť rímsku číslicu. A tak sa z mena Kaitlyn razom stalo meno, ktoré malo v strede rímsku číslicu VIII. – KVIIIyn. Dvojica tvrdí: „Teraz je naša dcéra skutočne jedinečná.”

Zdroj: pexels.com

Reakcie boli rôzne

Meno nielenže vyčnievalo z davu, ale týmto spôsobom bolo i oveľa zaujímavejšie. Teda, ako pre koho. Keď sa s novým, netradičným menom pochválili na sociálnej sieti, stretli sa s rôznymi reakciami. Zatiaľ čo jedna skupina ľudí reagovala veľmi kriticky v zmysle „keď bude staršia, určite si ho zmení, pretože je to čosi príšerné” alebo označili rodičov malej KVIIIyn za bláznov, druhá skupina sa s výberom mena plne stotožnila. Istý muž napísal: „Aj keď meno znie dosť zvláštne, musím povedať, že je to veľmi kreatívne a jedinečné.”

Riešite rovnaký „problém”? Možno vám k tomu pomôžu nasledovné zoznamy najpoužívanejších dievčenských a chlapčenských mien z roku 2018. Nech sa páči.

Zoznam najobľúbenejších dievčenských mien za rok 2018 na Slovensku

 1. Sofia
 2. Ema
 3. Nina
 4. Viktória
 5. Natália
 6. Eliška
 7. Nela
 8. Tamara
 9. Laura
 10. Hana

Zoznam najobľúbenejších chlapčenských mien za rok 2018 na Slovensku

 1. Jakub
 2. Adam
 3. Michal
 4. Samuel
 5. Tomáš
 6. Filip
 7. Matej
 8. Martin
 9. Oliver
 10. Lukáš

Zdroj: ladbible.comnajmama.aktuality.sk