Je to oficiálne! Nikdy sa nedočkáme pokračovania obľúbeného seriálu Priatelia

Je to oficiálne! Nikdy sa nedočkáme pokračovania obľúbeného seriálu Priatelia

Marta Kauffmanová, spolutvorkyňa známeho seriálu Priatelia, prezradila pre časopis Rolling Stone, že pokračovania obľúbeného seriálu sa nikdy nedočkáme. Podľa jej slov by mohol revival seriálu divákov len sklamať. 

Od poslednej klapky na pľaci Priateľov prešlo už 15 rokov, no napriek tomu je tento sitkom stále veľmi populárny. Priateľov videli doteraz snáď dve generácie divákov, no v situáciách, ktoré prežívajú hlavní protagonisti, sa dokáže nájsť skoro každý.

Noví aj starí fanúšikovia zbožňujú túto show tak veľmi, že po tom, ako sa objavila klebeta, že Priatelia môžu zmiznúť z Netflix-u, sa celý internet zbláznil.

Svet obletela ešte jedna klebeta, ktorá tvrdila, že milovaní Priatelia sa vrátia, ale vo forme celovečerného filmu. Snáď všetci priaznivci sa vtedy potešili. Na YouTube sa dokonca objavil trailer na spomínaný celovečerný film, lenže po čase vyšlo najavo, že bol falošný a vytvorený fanúšikom.

Avšak stále visel vo vzduchu otáznik. Vráti sa Ross, Monica, Chandler, Rachel, Joey a Pheobe na naše obrazovky? Marta Kauffmanová, spolutvorkyňa seriálu vyslovila jasné a zrozumiteľné NIE! 

Počas nakrúcania seriálu bola iná doba a z pokračovania by boli diváci sklamaní. Zdroj: www.comedycentral.co.uk/

Kauffmanová bola spolutvorcom seriálu a vyjadrila sa ohľadne remake-u v rozhovore pre Rolling Stone.

Po prvé, show je v podstate o čase, ktorý trávite s priateľmi, s ktorými ste ako rodina. Momentálne ten čas už nie je. Síce by sme mohli dať týchto šesť hercov dohromady, no srdce by v tom už nebolo. Po druhé,  znovuzjednotenie a vytvorenie nového seriálu alebo filmu by mohlo ľudí len sklamať. Názov časti by bol pravdepodobne: O tom, ako boli všetci sklamaní,” prezradila Marta.

Navyše prezradila, že sledovanie televízie je v dnešnej dobe iné a stratilo to svoje čaro.

Za jej školských čias sa všetci priatelia stretli a sledovali televíziu spoločne. „Keď som bola na vysokej škole, pozerávali sme seriály ako Mary Tyler Moore a Rhonda. Náklonnosť, ktorú cítim voči týmto programom pramení najmä z toho, že sme všetci zaliezli do jednej miestnosti a pozerali spoločne ako komunita. V dnešnej dobe ľudia ležia v posteli a pozerávajú filmy či seriály na svojich počítačoch,” dodala.

Šesticu protagonistov poznajú takmer všetci a Priatelia zostanú navždy jedným z najlepších seriálov svojej doby. Zľava: Rachel, Ross, Monica, Joey, Pheobe, Chandler. Zdroj: Warner Bros./Photofest

Žijeme v inej dobe

Jennifer Anistonová prezradila, že “prerábka” seriálu  by podľa nej v žiadnom prípade nefungovala. Prezradila, že seriál sa nakrúcal v dobe, ktorá už dávno neexistuje. „Boli to skvelé časy, keď sme nemali zaryté tváre v telefónoch. Nekontrolovali sme si Facebook ani Instagram. Jednoducho sme spolu trávili čas v kaviarni. Rozprávali sme sa, mali sme ozajstné konverzácie. Bohužiaľ, už sme to stratili,” prezradila pre E!.

Priatelia ovplyvnili prinajmenšom dve generácie divákov. Zdroj: usmivka.info

Aj keď Marta Kauffmanová rázne vyslovila, že pokračovanie sa konať nebude, s radosťou spomína na túto etapu svojho života.

Spomína si najmä na dve situácie zo života a z nakrúcania, keď pochopila, že show Priatelia bude špeciálna.

„Počas prvej skúšky, keď prišli všetci šiesti herci na scénu a čítali si scenár, ktorý sa mal odohrávať v kaviarni. Vtedy som mala zimomriavky po celom tele a práve počas tohto nácviku som si uvedomila, že niečo na týchto šiestich ľuďoch je výnimočné a že to bude super,” spomína Kauffmanová. Druhý raz pochopila, že vytvorili niečo špeciálne, keď k nej prišiel cudzinec v bunde s nápisom Friends a začal sa jej pýtať na jej show.

Zdroj: marieclaire.com

Avatar

Študentka masmediálnej komunikácie a autorka pre online magazín Klocher, ktorá prináša čitateľom nové informácie zo sveta hudby, módy či kinematografie.