Hudobná novinka: Ariana Grande vydala dlhoočakávaný album, rodičia mladých dievčat sa búria

Hudobná novinka: Ariana Grande vydala dlhoočakávaný album, rodičia mladých dievčat sa búria

Americká speváčka Ariana Grande vydala svoj piaty štúdiový album, ktorý nesie názov Thank u, next. 

Popová diva Ariana Grande sa dostáva čím ďalej tým viac do popredia. 8. februára tohto roku vydala svoj piaty štúdiový album, ktorý nesie rovnaký názov ako jej prvý zverejnený singel Thank u, next. 

Počas písania textov si interpretka prechádza ťažkým obdobím, vrátane smrti ex-priateľa Maca Millera a zrušenia zásnub so zabávačom Peteom Davidsonom. 

V septembri 2018 svet obletela smutná správa o smrti Maca Millera, ktorý zomrel na následky predávkovania. Speváčka vyhlásila, že si dáva pauzu od hudby. Nasledujúci mesiac však Grande prezradila, že v poslednej dobe makala v štúdiu na novej hudbe. Hneď po informáciách o tvorení hudby šokovala svojich fanúšikov, keď oznámila svetové turné, ktoré sa začína už v marci 2019. Taktiež prehlásila, že na turné odznejú piesne aj zo starého albumu Sweetener (2018), ale aj z toho najnovšieho.

Thank u, next je titulnou skladbou, ktorá uzrela svetlo sveta 3. novembra 2018, zatiaľ čo 7. novembra sme mohli vidieť spomínanú pieseň naživo v Ellen DeGeneres show. Videoklip k piesni vyvolal mnoho pozitívnych ohlasov a v priebehu pár dní mal niekoľko desiatok miliónov zhliadnutí na YouTube.

Zatiaľ čo single ako Thank u, next či 7 rings dostávajú pozitívne ohlasy po celom svete, najnovšia pieseň Break up with your girlfriend, I´m bored vyvolala pár rozporuplných názorov. Búria sa najmä rodičia mladých dievčat, ktorí považujú názov piesne za kontroverzný. Podľa ich názoru by mala ísť speváčka príkladom pre svoju fanúšikovskú základňu a nie ich nahovárať na tzv. “zajačie úmysly” len preto, že sa človek nudí.

Pop/R&B album Thank u, next získal podľa metacritic.com až 88 %, čo je považované za univerzálne velebenie umeleckého počinu.

Zdroj: Youtube

Avatar

Študentka masmediálnej komunikácie a autorka pre online magazín Klocher, ktorá prináša čitateľom nové informácie zo sveta hudby, módy či kinematografie.