Hovoríte o svojich vzťahoch na sociálnych sieťach? Tieto páry nie a sú šťastné! Prečo?

Hovoríte o svojich vzťahoch na sociálnych sieťach? Tieto páry nie a sú šťastné! Prečo?

Za posledné roky stúpla potreba zdieľavať sa online s druhými ľuďmi. Každý týždeň zavesíme na internet množstvo osobných fotiek, napíšeme kopec statusov a v konečnom dôsledku prezradíme aj to, čo by sme nemuseli. Podobne tomu je aj čo sa týka vzťahov.

Na svoj profil postneme informáciu o novom vzťahu, zavesíme tam spoločné fotky z výletov či romantických večier, na ktorých sa s radosťou označíme, povypisujeme si zaľúbené statusy, poposielame si pusinky na svoje profily a kto vie, čo ešte… Robíte to aj vy? A ste kvôli tomu šťastnejším párom alebo nie?

Vedci zistili, že tí, ktorí nepoužívajú sociálne siete, sú celkovo šťastnejší ako tí, ktorí ich neustále používajú. Vraj sa títo užívatelia na sociálnych médiách v konečnom dôsledku iba porovnávajú – kto je šťastnejší, kto kde ako dobre vyzeral, kto čo zažil… a zabúdajú na skutočné hodnoty, skutočnú radosť zo životných situácií, ktoré prežívajú. A tak sa môže stať, že nám pravé šťastie utečie pomedzi ruky a my sa vplyvom médií ani nestihne zamyslieť nad skutočnými hodnotami.

Pozrime si, v ktorých situáciách konáme inak ako šťastné páry bez sociálnych sieti.

Keď sú ľudia šťastní, žijú tu a teraz

Ak ide všetko ako má, tak žiadny pár nepotrebuje strácať  čas zdieľavaním sa s okolitým svetom. Ich chvíle sú pre nich tak krásne a šťastné, že nepotrebujú, aby im ich niekto závidel. Samozrejme, aj oni robia všetko ako klasické páry – fotia sa, chodia na rôzne výlety, ale svoje súkromie nevyťahujú na oči každému, pretože to nevnímajú za dôležité, potrebné.

love

Akýkoľvek pár, ktorý svoje problémy rieši online, stráca

Nie je nič horšie, ako vyťahovať svoje problémy vo vzťahu na pretras celému svetu. Poväčšine to celú situáciu iba zhorší, pretože takto sa naozaj problémy neriešia. Obecenstvo sociálnych sieti absolútne netuší, čím si váš vzťah prešiel a prechádza, na akých pevných základoch stojí, a tak je zbytočne čakať na nejakú radu… Zároveň pozná poväčšine iba jeden uhol pohľadu, a tak je ťažké vyhodnotiť, kto urobil či neurobil chybu.

Skutočné šťastie pochádza z toho, že jednoducho sme šťastní s niekym koho milujeme

Je zvláštne, že niektorí ľudia uverejňujú svoje fotky na internete stále. Akoby čakali, že ich šťastie sa zdvojnásobí, keď sa s ním podelia medzi častokrát neznámymi ľuďmi. Prečo stále hľadajú radosť niekde inde a nie vo svojom vzťahu? Prečo potrebujú počuť uznanie, stovky pochvál a pozitívnych komentárov a nestačí im blízkosť milovaného človeka?

Podľa nás nemusíte nič dokazovať nikomu inému iba svojmu partnerovi. On musí byť tým človekom, ktorý cíti vašu lásku, náklonnosť a vďaku, aby ste ho v konečnom dôsledku robili šťastným. Takže utrieďme si poriadne svoje postoje, aby sme aj my mali krásny vzťah nielen na sociálnej sieti, ale najmä v skutočnosti.

Zdroj: brightside.me

Avatar

Autor:

Volám sa Lenka a pre web klocher.sk píšem od jeho začiatku, takže som akýsi "inventár" tejto stránky. :D Moje články sú zamerané najmä na témy žena, láska, rodina a deti, ale rada píšem aj články ohľadom rôznych testov, hlavolamov či vtipných videách. Medzi moje záľuby patrí šport, relax a trávenie času s blízkymi a priateľmi. Aktuálne začínam žiť novú životnú etapu a pripravujem sa na jednu z najväčších výziev - materstvo, tak držte palce, aby sme to s manželom zvládli :)