Producent Bohemian Rhapsody pokračuje filmom o Michaelovi Jacksonovi: Zopakuje obrovský úspech?

Film Bohemian Rhapsody mal neuveriteľný úspech. Chodili naň do kín mladšie aj staršie ročníky a získal množstvo ocenení. Približne po roku jeho producent, Graham King, oznámil, že pripravuje nový film o Michaelovi Jacksonovi.

Freddie Mercury zafungoval nad očakávania

Biografia Freddieho Mercuryho vytvorila celosvetový ošiaľ. Vďaka tomuto filmu si piesne od Queenu začali spievať aj ľudia, ktorí ho predtým vôbec nepoznali. Snímka si vyslúžila štyroch Oscarov, dva Zlaté glóbusy a množstvo ďalších ocenení a nominácií. Zarobila 900 miliónov dolárov. Niet sa teda čo čudovať, že tvorcovia chcú priniesť ďalší film, ktorý má potenciál získať si srdcia divákov.

Bohemian Rhapsody
Zdroj: 20th Century Fox

Na rade je film o Michaelovi Jacksonovi

Britský producent Graham King, ktorý má okrem Bohemian Rhapsody na konte aj film Aviator či Skrytá identita, sa rozhodol sfilmovať ďalší strhujúci príbeh hudobnej hviezdy. Tentokrát ňou bude kráľ popu, Michael Jackson. Magazín The Hollywood Reporter informuje, že King si už na film zaistil aj autorské práva. Môžeme sa teda tešiť.

Scenár má napísať John Logan, ktorý pracoval na filmoch James Bond 007, Spectre alebo Gladiátor. Snímka sa bude zaoberať celým Jacksonovým životom a kariérou, od jeho začiatkov v The Jackson 5, až po neskoršie obdobie života opradené škandálmi a súdnymi spormi.

Michael Jackson
Zdroj: reelz.com

Nudiť sa rozhodne nebudeme

Michael Joseph Jackson sa narodil 29. augusta 1958. Už ako šesťročný pôsobil v skupine The Jackson 5. Neskôr odštartoval sólovú kariéru a vydal desať štúdiových albumov, ako napríklad Thriller (1982), Bad (1987), Dangerous (1991) či HIStory: Past, Present And Future, Book I (1995).

V polovici 90. rokov čelil obvineniam zo sexuálneho zneužívania detí. Voči Michaelovi nebolo nikdy vznesené žiadne oficiálne obvinenie. K vyrovnaniu došlo mimosúdnou cestou. V roku 2005 bol súdený za ďalšie zneužívanie detí, no porota ho zbavila viny vo všetkých bodoch obvinení.

K jeho životu patrili tiež rôzne plastické operácie a extrémne straty váhy. Podľa odhadov predal približne 400 miliónov kópií nahrávok. Medzi jeho najväčšie hity patria piesne Billie Jean, Beat It, Thriller, Bad, Dirty Diana, Black Or White či Earth Song. Na konte má pätnásť cien Grammy, vrátane Grammy Legend Award a Grammy za celoživotný prínos. Zomrel 25. júna 2009 vo veku 50 rokov.

Zdroj: cinemablend.com telkac.zoznam.sk biography.com