Fascinujúce! Takto sa zmenili svadobné šaty od roku 1915

Fascinujúce! Takto sa zmenili svadobné šaty od roku 1915

Doba sa každým rokom mení a tento jej vývoj sa dotýka vo veľkej miere aj módy. V jednom roku je hitom sezóny červená farba, v inom už fialová, v ďalšom kvetinové vzory a v inom už prúžky. Áno, takto sa to každým rokom mení a v kurze je vždy niečo iné, nové.

Netreba však zabúdať na to, že veľa módnych strihov, materiálov a farieb sa po rokoch opäť zopakuje, a tak sa stáva, že to čo sa nosilo v minulosti sa dnes nosí znovu. Výnimkou nie sú ani svadobné šaty, ktoré si každá jedna z nás oblečie poväčšine iba raz, až na výnimky.

Rozhodnutie o výbere svadobných šiat musí byť veľmi racionálne a uvážené, pretože nie všetky strihy šiat nevestám sadnú ako uliate, a tak sa môže stať, že sa počas svojho najkrajšieho dňa nebudete cítiť prekrásna… a to by bola veľká škoda!

Ukážeme vám, ako sa menil strih, farby a materiál svadobných šiat od roku 1915 až po súčasnosť. Ako si môžete všimnúť, štýlom a striom sú tieto šaty podstatne odlišné, dokonca aj dĺžkou či farbou.

Prezraďte nám ,ktoré svadobné šaty sú vašim favoritom? Ktoré by ste si vybrali vy?

1 2_Koniec moderneho stylu 3_Jazzove obdobie 4_Hollywood styl 5_Povojnove obdobie 6_Novy look novej ery 7_Era nadychanej sukne 8_Hippies 9_Roky 80te 10_Klasicky look 11_Minimalizmus12_Dnes_Jednoduchost a elegancia

Zdroj: brightside.me

Avatar

Autor:

Volám sa Lenka a pre web klocher.sk píšem od jeho začiatku, takže som akýsi "inventár" tejto stránky. :D Moje články sú zamerané najmä na témy žena, láska, rodina a deti, ale rada píšem aj články ohľadom rôznych testov, hlavolamov či vtipných videách. Medzi moje záľuby patrí šport, relax a trávenie času s blízkymi a priateľmi. Aktuálne začínam žiť novú životnú etapu a pripravujem sa na jednu z najväčších výziev - materstvo, tak držte palce, aby sme to s manželom zvládli :)