Facebook deaktivoval profil ženy, ktorá pridala fotku dieťaťa pri dojčení

Facebook deaktivoval profil ženy, ktorá pridala fotku dieťaťa pri dojčení

Facebook deaktivoval profil dojčiacej ženy, ktorá sa len pokúšala pomôcť inej žene, ktorá nemohla po operácii dojčiť.

Žena menom Rebecca Wanosik nahrala na sociálnu sieť Facebook fotografiu, ktorá zachytáva dojčiacich sa novorodencov. Chcela tým vyzvať ľudí – ženy, aby pomohli istej mamičke, ktorá bola hospitalizovaná a operovaná, čo bolo dôvodom, že nemohla dojčiť svoje dieťa. To odmietalo kŕmenie z fľaše.

Fotografiu, na ktorej sa dve bábätká držia pri dojčení za ruky, videlo množstvo ľudí a reakcie sa rôznili. Niektorým pripadala krásne, no mnoho používateľov ju žiadalo, aby snímku zo sociálnej siete odstránila. To, však, Rebecca odmietla. Následne ostala v šoku po tom, ako jej Facebook deaktivoval jej účet. Ihneď na to reagovala a poslala sťažnosť. Hovorca sociálnej siete neskôr situáciu opísal ako pochybenie a účet jej bol opäť aktivovaný.

Rebecca na fotografii dojčila vlastné dieťa a dieťa hospitalizovanej ženy

Zdroj: deccanchronicle.com

Avatar

Volám sa Ivana a aj napriek tomu, že ma môžete stretnúť (takmer) vždy v čiernej, milujem farby. Tie sú v mojom vnútornom svete a nebojím sa ich premietnuť ani do mojich vlasov. Preto sa občas cítim ako chameleón. Okrem farieb ma baví tvorba poézie, či prózy, ale rozhodne aj článkov. Vďaka ním totiž môžem rozširovať obzory nielen sebe, ale aj čitateľom, čo je podľa môjho názoru skvelé.