Existuje päť etáp lásky, avšak, väčšina uviazne na tretej! Prečo?

Existuje päť etáp lásky, avšak, väčšina uviazne na tretej! Prečo?

Známy zahraničný psychológ Jed Diamond prichádza s prevratným záverom o tom, že každý dokáže nájsť skutočnú lásku svojho života, chýbajúcu polovičkou, s ktorou si bude rozumieť, ktorá ho bude priťahovať, s ktorou sa bude cítiť ako v siedmom nebi. Bohužiaľ, nie je to také jednoduché a problém nastáva vtedy, keď so svojou životnou láskou neprejdete päť životných etáp.

Stáva sa totiž veľmi často, že páry sa dostanú len po tretiu etapu, a tak vo svojom živote nie sú šťastní. Poďme sa však teraz pozrieť, o aké etapy presne ide.

ZAMILOVANOSŤ, ZAĽÚBENOSŤ

Prvou fázou je fáza zamilovania, zaľúbenia sa. Vtedy pociťujeme neskutočné výbuchy hormónu šťastia a na celý život sa pozeráme cez ružové okuliare. Náš partner je dokonalý, úžasný, najkrajší a nemá žiadne chyby. Sme presvedčení, že je to ten pravý, tá pravá, s ktorou budeme šťastní. Táto fáza môže trvať iba na začiatku vzťahu, ale aj dlhšie, pretože je u každého páru iná.

STANETE SA PÁROM

Budovaním vzťahu medzi dvoma ľuďmi sa stáva láska silnejšia a intenzívnejšia a umocňujú to najmä spoločné zážitky, výlety či priatelia. Vaša vzájomná prítomnosť začína mať vplyv na všetky aspekty vášho života i života vášho partnera. Je to čas radosti a vzájomnej jednoty.

Vzhľadom k tomu, že každý pár túto fázu prežíva v inej časti života, môže sa stať, že v niektorých prípadoch je spojená s príchodom detí. Tie vedia medzi dvojicou ešte viac posilniť vzájomné puto, pretože dieťa, ktoré budú vychovávať, je výsledkom ich lásky a jednoty.

OBDOBIE TEMNA

Aj počas vzťahu však nastane „temnejšie“ obdobie, ktorým je pocit rozčarovania, hnevu. Vaše zamilované a láskyplné city odídu a vy máte pocit, že vzájomná láska sa už neobnoví. Zrazu je váš partner predvídateľný, dostatočne čitateľný a jeho prítomnosť vás poväčšine otravuje. Na rad prichádzajú myšlienky a pochybnosti o tom, či táto osoba je naozaj vašou životnou láskou.

Depresie, smútok, hádky a hnev spôsobujú, že v tejto fáze končí viacero párov, pretože nie sú spolu šťastní. Stačilo však tak málo…

Pokračovanie na ďalšej strane

Avatar

Autor:

Volám sa Lenka a pre web klocher.sk píšem od jeho začiatku, takže som akýsi "inventár" tejto stránky. :D Moje články sú zamerané najmä na témy žena, láska, rodina a deti, ale rada píšem aj články ohľadom rôznych testov, hlavolamov či vtipných videách. Medzi moje záľuby patrí šport, relax a trávenie času s blízkymi a priateľmi. Aktuálne začínam žiť novú životnú etapu a pripravujem sa na jednu z najväčších výziev - materstvo, tak držte palce, aby sme to s manželom zvládli :)