VYSKÚŠALI SME: Dva týždne sme raňajkovali tieto probiotické kaše. Čo si o nich myslíme?

VYSKÚŠALI SME: Dva týždne sme raňajkovali tieto probiotické kaše. Čo si o nich myslíme?

Česká firma TOPNATUR, s. r. o., má už viac ako 20-ročnú tradíciu, na trhu je od roku 1996. Špecializuje sa na produkty zdravej výživy, no sortiment rozširuje aj v oblasti sušených rastlinných nápojov či iných výživových doplnkov.

Od roku 2017 ponúkajú aj PROBIO kaše pro podporu organizmu s vitamínmi, minerálmi, vlákninou a 6 probiotickými kmeňmi. Produkty Topnatur sú vhodné i pre ľudí s bezlepkovou diétou, s intoleranciou laktózy, ako aj pre vegánov.

Zdroj: facebook.com/Topnatur Zdraví z přírody

Kaše, kaše a ešte raz kaše

Čo je lepším riešením, ako mať raňajky hotové za tri minúty? A navyše zdravé a plné energie. PROBIO kaše Topnatur sú nutrične vyvážené, obsahujú vitamíny aj minerály a sú vhodné úplne pre všetkých. Pre športovcov, rekonvalescentov, vegánov, seniorov aj deti, pre ľudí s intoleranciou laktózy…

Môžeme si vybrať z množstva príchutí. Zo sladkých je v ponuke čokoláda s proteínom, čokoláda s banánom, kokos s belgickou čokoládou, z ovocných čierna ríbezľa s chia semienkami či višňa.

Ak nie ste veľmi na sladké, takisto si prídete na svoje; môžete skúsiť napríklad mrkvovú kašu, brokolicovú so syrom, hubovú alebo rajčinovú s parmezánom.

Kašu stačí zaliať horúcou vodou (okolo 80 stupňov), zamiešať a počkať tri minúty.

Vyskúšali sme ich za vás! Hodnotia traja členovia redakcie

Eva (24): „Na kaše od Topnatur som si veľmi rýchlo zvykla. Predtým som väčšinou kvôli nedostatku času neraňajkovala. Teraz mi stačí vstať o 10 minút skôr a všetko stihnem. Najradšej mám čokoládové kaše s banánom alebo kokos s čokoládou, ale zachutili mi aj slané – brokolicové so syrom. Chuťou sú naozaj vynikajúce, zloženie je veľkým plusom. Kaša ma zasýtila na celé dopoludnie. Vďaka tomu som si vytvorila návyk pravidelnejšieho stravovania. Určite odporúčam.“

Odporúčame aj slané kaše – brokolicové alebo mrkvové. Zdroj: instagram.com/topnatur.cz

Silvia (26): „Vždy som mala problém s prvým jedlom dňa, keďže mi ráno vôbec nič nechutilo. Vedela som však, že raňajky sú dôležité. Dostala som možnosť vyskúšať tieto probiotické kaše a musím sa priznať, že si iné raňajky už ani neviem predstaviť. Dajú sa pripraviť rýchlo, sú teplé a hlavne chutné. Keďže obsahujú veľa probiotických kultúr, po pravidelnom jedení týchto kaší sa cítim oveľa lepšie. Najradšej mám čokoládovo-banánovú, ale medzi mojimi favoritmi je aj ríbezľová s chia semienkami či višňová. Počas dňa dobre padnú aj slané.“

Beáta (25): „Mojím najväčším nepriateľom je čas, a to obzvlášť ráno – čiže na prípravu raňajok akosi nikdy nezvýšil. A práve od raňajok sa odvíjal môj deň. Jedného dňa mi kamarátka odporučila práve tieto probiotické kaše. A úprimne, nič lepšie mi nemohla odporučiť – chuť, vôňa a rýchla príprava jednoznačne vedú. U mňa aj môjho manžela vyhráva banánová s čokoládou a čokoládová s proteínom.“

Ponuka je oveľa širšia

Môžete siahnuť aj po iných dobrotách. Novinkou sú ich „Müsli srdcem spékané“ – zapekané müsli bez palmového oleja a konzervantov, plné ovocia a doplnené kvalitnou belgickou čokoládou.

Lákavo pôsobia aj rastlinné nápoje: pohánkový, ryžový, ovsený, špaldový, sójový, kukuričný, kokosový, matcha… Od výmyslu sveta.

Okrem toho je možné kúpiť si aj probiotiká a výživové doplnky vo forme tabliet. Za zmienku stojí napríklad Candistop – posilňuje imunitu a obranyschopnosť žien, ale aj ďalších cieľových skupín. Takisto podporuje liečbu ženských ťažkostí. Obsahuje špecifické živé kultúry, extrakt cesnaku aj grapefruitových semienok a probiotickú vlákninu inulín.

Topnatur produkty je možné kúpiť si online na ich oficiálnej stránke, na pilulka.sk či v iných internetových obchodoch, ako aj v lekárňach či DM drogérii.

Avatar

Autor:

Obdivovateľka umenia vo všetkých jeho formách, hľadajúca a nachádzajúca ho všade okolo seba. Fotografiami si zaznamenávam svet, najradšej cez dokumentárnu fotografiu, ľudí a ich príbehy. Redaktorka, editorka, korektorka. Milujem hrabanie sa v textoch a hľadanie chybičiek.