Dovolili by ste svojim deťom, aby videli váš pôrod? Tieto matky áno! Prečo?

Dovolili by ste svojim deťom, aby videli váš pôrod? Tieto matky áno! Prečo?

39-ročná Nancy Keen z Aylesbury a 40-ročná Alexandra Shakespeare z Oxfordshire boli tými ženami, ktoré nechali svoje deti, aby boli svedkami pôrodu ich mladšieho súrodenca. Podľa nich bolo cieľom tohto kroku zlepšiť myšlienku detí na pôrod, ktorého sa väčšina dievčat ale i žien obáva. Obe matky chceli, aby ich deti mali zdravý prístup k pôrodu. Poďme sa spoločne pozrieť na výpoveď 39-ročnej Nancy Keen.

Nancy Keen mala od malička strach z pôrodu potom, čo sa dozvedela, že jej vlastná matka takmer pri jej pôrode zomrela. Táto jej obava ju sprevádzala celé roky, až kým sama neotehotnela. Svoju prvú dcéru Freju porodila v nemocnici, avšak pri druhej dcére Erin sa už rozhodla pre pôrod doma.

Aj táto jej obava z priebehu matkinho tehotenstva vyústila do myšlienky, že pôrod ďalšieho dieťaťa sprístupní svojím dcéram. Nechcela totiž, aby sa aj jej dcéry báli pôrodu rovnako ako ona sama.

Pred už konkrétnym pôrodom sa s dcérami Nancy porozprávala a ukázala im viacero pôrodov – pôrod do vody, hlučný i tichý pôrod – aby boli dievčatá pripravené, čo ich čaká. Posledným poistením boli ďalší rodinní príslušníci, ktorí by dievčatá zobrali, ak by si to na poslednú chvíľu rozmysleli. Avšak nestalo sa a keďže dievčatá súhlasili, stali sa svedkami pôrodu svojho malého brata Torrrenta.

3756316000000578-3746068-image-a-27_1471473310375

Väčšina žien by sa takéhoto pôrodu pred očami svojich ďalších deti obávala. Predsa len vidieť matku v bolestiach a krvi môže byť pre deti stresujúce a desivé. Zároveň nikdy nevieme, čo sa pri samotnom pôrode udeje, či sa niečo neskomplikuje, nezhorší sa stav dieťatka alebo matky a to veru nemusí byť vhodný pohľad pre malé deti. Ba dokonca im to môže spôsobiť duševné jazvy či traumy.

Na druhej strane vidieť matku, ktorá pôrod zvládne bravúrne, môže byť pre deti uľahčením a naozajstným odbúraním strašidelných myšlienok.

Napíšte nám, ako by ste sa rozhodli vy? Dovolili by ste svojim deťom, aby videli váš pôrod?

3756322800000578-3746068-image-m-26_1471473275154Zdroj: www.dailymail.co.uk

Avatar

Autor:

Volám sa Lenka a pre web klocher.sk píšem od jeho začiatku, takže som akýsi "inventár" tejto stránky. :D Moje články sú zamerané najmä na témy žena, láska, rodina a deti, ale rada píšem aj články ohľadom rôznych testov, hlavolamov či vtipných videách. Medzi moje záľuby patrí šport, relax a trávenie času s blízkymi a priateľmi. Aktuálne začínam žiť novú životnú etapu a pripravujem sa na jednu z najväčších výziev - materstvo, tak držte palce, aby sme to s manželom zvládli :)