Dievča napísalo list. Keď raz budem mať syna, toto si prečíta pri svojich 16-tych narodeninách!

Dievča napísalo list. Keď raz budem mať syna, toto si prečíta pri svojich 16-tych narodeninách!

10 rád budúcemu synovi od budúcej mamy

Už som napísala list tvojmu budúcemu otcovi a sestre, ale ešte som sa nedostala k písaniu pre teba, môj budúci syn, takže teraz ti  mamička dá tie najlepšie rady a lásku, akú ti len môže dať, pokiaľ má stále ešte len sedemnásť. Moja myšlienka ukrytá za týmito písmenami je, že to budú rady pre teba, k tvojim  šestnástym narodeninám, kedy už budeš označovaný ako “mladý muž,”  ktorý sa čoskoro vyberie na vysokú školu a bude dobrým človekom. Až toto budeš raz čítať, ja už nebudem mať sedemnásť, ako dnes, a ty budeš reálny, nie len vysnívaný syn budúcnosti. Som si istá, že ak toto čítaš, si skvelý muž, ale tu je desať vecí, ktoré by si mal ako šestnásťročný poznať, ovládať, rešpektovať a dodržiavať.

1. Nepoužívajte termín “tú a tú by som si nikdy nezobral, pretože…” Dokonca aj keď nechcete naveky skončiť spolu, ale ste v súlade a šťastí, môže to tak zostať dlhodobo. Uisti sa, že  je milá, inteligentná a možno si spomenieš na niekoho, kto by bol hrdý na to, že by si ju predstavil svojej rodine.

2. Zdieľaj svoje nápady s kamarátmi. Ak majú tvoji priatelia rovnako dobré nápady a myšlienky, je to skvelé! Ak ale máš iný názor či nápad, neboj sa zrealizovať ich podľa seba a svojich predstáv.

3. Buď niekým, z koho budú mať  ľudia dobrý pocit, keď si na Teba spomenú. Buď  láskavý a dobrý na každého človeka v škole, a to znamená nielen na tých  dobre vyzerajúcich, či známych. Na všetkých.

4. Máš šestnásť – to však neznamená, že už je neskoro na uskutočnenie nejakého plánu či sna. Nemysli si, že si príliš starý na to, aby si začal nejaký šport alebo sa naučil nové jazyky či činnosti. Teraz je ten správny čas!

gitara

5. To, že si chlap, neznamená, že nie je v poriadku, keď plačeš.  Nemusíš byť tým mužom, ktorý nedáva najavo svoje emócie. Je to krásna vec – plakať a smiať sa a byť reálny. Nikto nepovedal, že byť mužom znamená nemať skutočné emócie. Predsa všetci sme ľudia.

6. Nikdy si nerob žarty z hmotnosti alebo hodnoty ženy. Drž sa od týchto rečí vždy čo najďalej.  Niekoho by to mohlo zabolieť, a to už nie je sranda. Určite budeš dosť bystrý na to, aby si sa zabavil niečím iným.

7. Keď raz budeš dospelým mužom, určite budeš chcieť, aby sa raz tvoja budúca dcéra či sestra vydala za muža, ktorý reprezentuje všetko dobré, čo máš v sebe aj ty. No daj si pozor, aby si sa jej nesnažil vnútiť druhú verziu seba samého.

8. Nevzdávaj sa v škole. Viem, že je to ťažké a často to vyzerá, že to nie je fér, ale neustále sa uč a pracuj na sebe, pretože  sa to oplatí. Čítaj knihy a buď aktívny.

9. Viem, že život je asi blázon a vždy budeš mať čo robiť a budeš sa ponáhľať, ale spomaľ a ďakuj Bohu za všetko, čo máš. Každú noc. Len päť minút modlitby, pokiaľ si po celú dobu  vďačný a myslíš na to, čo máš, stačí Mu len povedať “ďakujem”.

10. Som si istá, že ak toto čítaš, existuje už podstatne väčšie množstvo techniky. Urob si čas na to, aby si videl svet v skutočnosti, nie len cez fotoaparát v mobile.

Zdroj:  brookeputney.us  pixabay.com