Detské kresby ako podklad na tvorbu šperkov? Prečo, nie!

Detské kresby ako podklad na tvorbu šperkov? Prečo, nie!

Poznáte to – deti kreslia, kreslia a kreslia. Ich malé, ale významné umelecké diela sa zbierajú a zbierajú, až sa niekde zapotrošia či dokonca vyhodia. Zmeňte to!

Dve mamy sa rozhodli, že práve detské kresby budú podkladom na tvorbu strieborných šperkov. „Už viac ako 5 rokov pracujem s detskou kreativitou a umením,“ prezradila jedna z nich. Najlepšou cestou ako povzbudiť detskú kreativitu je podľa nich láska, rešpekt a dať primeranú hodnotu ich kresbám.

„Túto ideu som dostala pri kresbách mojej dcéry, ktorú som chcela podporiť v kreslení,“ dodáva jedna z mám.

Na tomto projekte sa podieľajú Yasemin Erdin z Istanbulu a sochárka Özgür Karavit, ktorá tiež vytvárala perfektné šperky z kresieb svojho syna.

„Spojili sme sa a naším cieľom je ukázať deťom, že ich tvorba je unikátna!“

Čo poviete na takúto extravaganciu? Podľa mňa je to super spôsob, ako si uchovať kresby svojich detí na vždy. Dokonca ich stále môžete mať pri sebe ako vkusný módny doplnok.
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13

Zdroj: www.boredpanda.com

Avatar

Autor:

Volám sa Lenka a pre web klocher.sk píšem od jeho začiatku, takže som akýsi "inventár" tejto stránky. :D Moje články sú zamerané najmä na témy žena, láska, rodina a deti, ale rada píšem aj články ohľadom rôznych testov, hlavolamov či vtipných videách. Medzi moje záľuby patrí šport, relax a trávenie času s blízkymi a priateľmi. Aktuálne začínam žiť novú životnú etapu a pripravujem sa na jednu z najväčších výziev - materstvo, tak držte palce, aby sme to s manželom zvládli :)