Najúprimnejšia spoveď Slováka demisexuála: Prečo je sex prvoradý? Myslel som si, že ženy túžia po niekom milom

Najúprimnejšia spoveď Slováka demisexuála: Prečo je sex prvoradý? Myslel som si, že ženy túžia po niekom milom

Demisexuáli sú ľudia, ktorí pred sexom dávajú prednosť súzvuku duší, bozkom a objatiam. Aké problémy zažíva mladý Slovák Jozef Beňadik s láskou?

Kedy si pocítil, že neprežívaš lásku tak ako svoje okolie a ako sa demisexualita u teba prejavuje? 

Práve vtedy, keď som začal chodiť na strednú školu. Neviem prečo, ale vždy som si myslel, že ženy túžia po niekom milom. Po takom mužovi, ktorý im bude prejavovať lásku, zároveň ich podporí a určite nesklame. Po každom víkende si chalani hovorili, s koľkými dievčatami či ženami si užili sex. Príde mi to divné. Akoby záležalo len na sexuálnom splynutí. Ja som takéto zmýšľanie nedokázal pochopiť. Pýtal som sa, či naozaj neexistujú aj podstatnejšie hodnoty, akým je telo ženy. Pri tejto otázke ma vysmiali.

U mňa sa demisexualita prejavuje tak, že keď sa mi určitá osoba páči, snažím sa ju spoznať bližšie. Je pre mňa dôležité vybudovať si dôveru. Musím s ňou byť najskôr kamarát. Záleží mi na tom, aká je osobnosť. Pýtam sa sám seba, či je tá osoba milá. Dokázala by ma podporiť aj v ťažkých chvíľach? Musím cítiť dôveru, že sa mi neotočí chrbtom.

Jozef sa priznal k demisexualite. Zdroj: facebook.com/Jozef Benadik
Jozef sa priznal k demisexualite. Zdroj: facebook.com/Jozef Beňadik

Aké najväčšie problémy vidíš v láske? 

Najväčší problém s láskou je pre mňa dnešná doba. Ja mam inú sexuálnu orientáciu a ľudia viac a viac túžia potom, aby si fyzicky užili bez emócií. Bežné starosti, ako spolu vychádzať, budovať vzťah, sú až na druhom mieste. Moderná súčasnosť je rýchla. Nikto nemá na nič čas. Mnoho ľudí je zvyčajne v práci a nemá ani šancu si vybudovať niečo dôvernejšie. Môj pohľad na lásku je taký, že chcem byť pochopený. Túžim, aby ma mala rada takého, aký som, aj keď mám nedostatky, ale hlavne mám záujem ju poriadne spoznať.

Ako vnímaš sex a čo si o ňom myslíš? 

Sex je určite krásny, pokiaľ je so správnou osobou, s ktorou by som sa cítil uvoľnený. Musí to byť so ženou s rovnakými emóciami, kde cítim lásku a nemusím sa cítiť zahanbený. Nemyslím si, že sex je zlý, ale nedokážem ho mať len tak s niekým, koho nemilujem. I keď priznávam, že takáto situácia sa mi už stala. Ľudské telo je prekrásne, ale pre mňa je duša ešte krajšia. Pokiaľ si predstavujem sex, tak vidím ženu, ktorá je ku mne jemná, počujem od nej krásne slová, cítim jemnosť jej tela. Hoci každý túto tému vníma úplne inak.

Najradšej by mal krídla, ktoré by mu pomohli odletieť k šťastnej láske. Jozef sa priznal k demisexualite. Zdroj: facebook.com/Jozef Benadik
Najradšej by mal krídla, ktoré by mu pomohli odletieť k šťastnej láske. Zdroj: facebook.com/Jozef Beňadik

Keď ideš s kamarátmi „baliť″ do baru ženy, ako vyzerá predstava o nich u teba a ako u kamarátov?

Keď sa pozerám na ženy, hľadám na nich určité črty, ktoré by mohli naznačiť, že tá osoba je milá, dobrá a nebude hrať so mnou žiadne hry. U kamarátov to vždy bolo inak. Pozerali sa po takých ženách, ktoré majú najkrajšie telá a sú extrémne divoké. Mužov prirodzene láka divoký sex, na ktorý potrebuje aj zvodnú ženu. Ja by som skôr chcel niekoho, kto je jemný a svojou jemnosťou mi dokáže prejaviť city.

Ako vyzerá tvoja predstava ideálneho rande?

Jednoznačne tak, že sa držíme za ruky a zažívame prechádzku nejakým krásnym miestom, ktoré je tiché. Tiež k tomu patrí bozkávanie, veľa objatí, prípadne pohľad na krásnu prírodu, kde sú stromy, kvety… Rovnako sa mi páči romantická večera, kde sa môžeme porozprávať o tom, čo nás trápi, o našich túžbach či zážitkoch. Aj keď je pravda, že jedno rande nestačí na spoznanie osoby, s ktorou chcem byť navždy a dokážem jej veriť. Milovať ju.

Stále verí, že ženu snov jedného dňa nájde. Zdroj: facebook.com/Jozef Benadik
Stále verí, že jedného dňa nájde ženu snov. Zdroj: facebook.com/Jozef Beňadik
Avatar

I keď študujem Marketingovú komunikáciu, už od začiatku ma to vďaka predmetu onlinovej žurnalistiky, lákalo písať články. Zameriavam sa na oblasť lifestylových článkov. V minulosti som pracovala v marketingovej agentúre ako social media pracovník a copywriter.