Chyba, ktorú robí takmer každá matka. Neprekrývajte kočík plienkou kvôli slnku!

Chyba, ktorú robí takmer každá matka. Neprekrývajte kočík plienkou kvôli slnku!

Určite by si žiadna z vás nepovedala, že plienkou prehodenou cez striešku kočíka škodí svojmu dieťatku. Predsa len chceme, aby na nášho drobca nesvietilo priame slniečko, aby sa pohodlne vyspalo. Podobne tomu je aj v prípade vetra, aj vtedy viaceré z nás zakrývajú striešku kočíka plienkou alebo inou tkaninou, aby dieťa neochorelo.

Bohužiaľ, nerobíme dobre.

V prípade tropických horúčav, ktoré posledné dni poriadne trápili aj Slovensko, sa kočiar dieťatka poriadne prehrieva. Dokonca platí, že prekrytý kočiar dieťaťa môže mať vo vnútri o 15°stupňov vyššiu teplotu, ako je vonku.

deti

A teraz si predstavte, že vy dieťatku prikryjete jediný prísun kyslíka. Chúďa malé nemá poriadne odkiaľ brať kyslík, a tak sa môže stať, že sa jeho malé telíčko prehreje a ono prestane dýchať.

Teraz sme vás nechceli vystrašiť a znepokojiť, ale varovať. Skúste použiť ako tienidlo proti slnku radšej dáždnik, ktorý sa poväčšine môže pripnúť o bok kočiara alebo si s kočiarikom sadnite do chládku.

V prípade, že sa nechcete vzdať overenej plienky ako tienidla, tak ju nezabudnite častejšie dvíhať zo striešky, aby ste do vnútra kočiara opäť vpustili čerstvejší vzduch. Ale určite sa vyhnite hrubým tkaninám, ktoré znemožňujú prísun vzduchu.

Foto: www.flickr.com

Avatar

Autor:

Volám sa Lenka a pre web klocher.sk píšem od jeho začiatku, takže som akýsi "inventár" tejto stránky. :D Moje články sú zamerané najmä na témy žena, láska, rodina a deti, ale rada píšem aj články ohľadom rôznych testov, hlavolamov či vtipných videách. Medzi moje záľuby patrí šport, relax a trávenie času s blízkymi a priateľmi. Aktuálne začínam žiť novú životnú etapu a pripravujem sa na jednu z najväčších výziev - materstvo, tak držte palce, aby sme to s manželom zvládli :)